اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

16 تیر 1399
  • شرکت فرابین پندار
  • بازدید
طراحی سایت فیلم و موزیک

طراحی سایت فیلم و موزیک


طراحی سایت فیلم و موزیک

طراحی سایت فیلم و موزیک یکی از محوریت هایی است که البته امروزه با توجه به وب سایت هایی که در زمینه ویدئو و موزیک در حال فعالیت هستند بسیار وجه فعال تری به خود گرفتند .

طراحی حرفه ای سایت : 09141090213

وب سایت های فیلم در گذشته با مشکلات زیادی مواجه بودند و دلیل ان هم موضوعات فلش بود ! اما فلش چیست ؟ فلش درواقع نرم افزاری بود که شما جهت مشاهده فیلم و ویدئو های داخل تمامی سایت ها نیاز به نصب آن داشتید و اگر این برنامه روی مرورگر شما نصب نبود قادر به مشاهده ویدئو ها نبودید .

اما با توسعه زبان های برنامه نویسی و مخصوصا زبان html ، امکان نمایش ویدئو ها بسیار راحت تر شدند و دیگر نیازی به نرم افزار های فلش نبود . حتی به قدری موضوعات فلش کاربران را درگیر نموده بود که پس از حل شدن آن مشکلات توسط زبان تحت وب html ، موتور های جستجوی معتبری همچون گوگل که بهینه سازی سایت ها متناسب با این موتور جستجو اکثرا صورت می گیرد ، به وب سایت هایی که تحت فلش کار می کردند امتیاز بسیار بسیار پایینی ارائه می کرد که در نتایج جستجو هم از سایر وب سایت ها پایین تر بودند .

پس به همین دلیل وب سایت هایی که محوریت ویدئو داشتند و یا تماما کار آنها انتشار ویدئو و اشتراک گذاری آنها بود بسیار قدرتنمد تر شدند .

در حال حاضر در کشور خود ما هم وب سایت های ویدئو بسیار در حال پیشرفت هستند .

طراحی سایت فیلم و موزیک یکی از تفاوت های اساسی که با سایر وب سایت ها ممکن است داشته باشد ، حجم بالای اطلاعات انها می باشد . درواقع محتوای اصلی این نوع سایت ها چون اطلاعات دیداری و شنیداری به شکل مدیا هستند ، معمولا حجم بالاتری دارند .

به همین دلیل فضای ذخیره سازی مناسب یکی از نکات مهم در طراحی سایت فیلم و موزیک می باشد .

علاوه بر فضای برنامه نویسی مناسب ، باید سرعت مناسبی نیز داشته باشد . به این دلیل که کاربران با توجه به سرعت اینترنت امروزه ، انتظار دارند تا با سرعت بیشتری مخصوصا ویدئو ها را مشاهده کنند .

به همین خاطر در قدم اول مهم تر از همه چیز تهیه فضای میزبانی با حجم و سرعت مناسب است و کند بودن اینگونه وب سایت ها کلافه شدن و ترک سایت را توسط کاربر به همراه خواهد داشت و ما مسلما این موضوع را نمی خواهیم .

نکات مهم در طراحی سایت فیلم و موزیک

یکی از مهمترین مباحثی که کاربران به آن به شدت علاقه دارند ، امکان دانلود کردن فایل های داخل سایت می باشد . وب سایت های بسیار در حال انتشار ویدئو هستند که امکان بارگیری ویدئو ها را برای کاربران فراهم نمی کنند . بسیاری از کاربران به ابنگونه وب سایت ها علاقمند نیستند .

البته برنامه های کمکی برای دانلود مدیا از این وب سایت ها وجود دارند اما همه این موضوعات را نمی دانند و معمولا مخاطب این سایت های کم خواهد شد .

به همین دلیل همواره در صورت امکان این موضوع را برای کابران آسان تر کنید .

موضوع دوم همان سرعت وب سایت است که چه میزان زمان برای کاربران نیاز است تا بتوانند محتوای سایت را مشاهده کنند وبه سراغ ویدئو های خود بروند .

موضوع دوم دسترسی راحت به محتوا می باشد . این دسترسی در بخش دسته بندی های وب سایت بخصوص باید بسیار مناسب باشد . کاربران هنگام ورود به سایت یا باید از بخش جستجو برای یافتن ویدئو های مورد نظر استفاده کنند و یا از بخش دسته بندی که شما برای کاربران موضوع بندی نموده اید استفاده کنند .

موضوع همیشگی در طراحی سایت ها ، ظاهر و گرافیک کار است که باید بسیار مناسب و جذاب باشد ، کاربران هنگام استفاده از سایت دوست ندارند تا با محیطی خشک روبرو شوند .

معمولا یکی از تفاوت های اساسی در طراحی سایت فیلم و موزیک ، بالابودن پتانسل جنب و جوش محیط وب سایت می باشد و کاربرانی که در حال گوش دادن به اهنگ در سایت شما هستند با درگیر شدن در فضای موسیقی های مورد علاقه خود چه خوب است که بتوانند از محیط وب سایت نیز الهام و انرژی بگیرند .

به همین ترتیب موضوع تجربه کاربری هم در این وب سایت ها بسیار مهم است موضوع شاخصی که در همه وب سایت های موزیک مخصوصا مهم است دانلود راحت موزیک می باشد .

ممکن است برخی سایت ها ، دانلود فیلم ها را محدود کنند اما دانلود موزیک حتما بدیهی است و کاربران برای دانلود موزیک به وب سایت شما مراجعه می کنند . مهم ترین موضوع باید امکان دانلود راحت و بی دردسر باشد . کاربران علاقه دارند تا دانلود را با لینک مستقیم انجام دهند و انتقال کاربر از یک صفحه به صفحه دیگر باعث عدم تمایل انها به استفاده از وب سایت شما خواهد شد . پس حتما باید این موضوع را در نظر گرفت .

چه امکاناتی می تواند در وب سایت فیلم و موزیک موجود باشد ؟

وب سایت های فیلم و موزیک می توانند امکانات متفاوتی داشته باشد .

یکی از مهم ترین امکاناتی که در وب سایت های فیلم می توان در نظر گرفت درگیر کردن کاربران و امکان اشتراک انها در وب سایت است . برای مثال کاربران می توانند با ثبت نام در سایت و تکمیل اطلاعات ، بخشی را به نام پنل کاربری داشته باشند و ویدئو های خود را در وب سایت و روی فضای ذخیره سازی سایت ما به اشتراک بگذارند .

اما این اشتراک می تواند هم رایگان باشد و هم پولی . البته به این دلیل که تعداد کاربران بسیار زیاد بوده و نیاز به فضای ذخیره سازی زیادی می باشد ، به همین دلیل معمولا هزینه های ناچیزی از کابران بابت تامین هزینه های وب سایت اخذ می شود .

البته ترفند هایی هم برای جذب کاربران به اینگونه وب سایت ها وجود دارد که برای مثال با مبلغ بسیار کمی اشتراک ماهانه مشاهده تمامی ویدئو های بخش ویژه را به کاربران داده می شود و …

پس بخش اشتراک کابران مثل ورود و ثبت نام ، بخش خرید اشتراک و پنل کاربری می توانند ار جمله امکانات باشد .

عموما به دلیل اینکه محتوای سایت ها ویدئو یا موزیک هستند پس سیل عظیمی از محتوا ، موضوعات مختلف را در بر می گیرند . پس مخاظبانی که ما هدف قرار می دهیم بسیار زیاد هستند .

همین موضوع فراهم کننده زمینه استفاده از این مخاطبان است . چگونه ؟ در قلب تبلیغات . وب سایت های موزیک و فیلم یکی از بهترین بستر ها برای تبلیغات هستند و در حال حاضر هم اکثر وب سایت های اشتراک ویدئو بخش های تبلیغات را در نظر گرفته اند . اما تبلبغات نیابد به اندازه ای باشد که زیاد به چشم بخورد و چیدمان سایت را به هم بریزند .

خدمات عمومی و کلی تمامی وب سایت ها ، بدون محدودیت در طراحی سایت فیلم و موزیک هم قابل اعمال هستند . در  سایت های موزیک مخصوصا وب سایت های خارج از کشور صفحاتی مختص هنرمندانی که به صورت رمسی با وب سایت در حال کار هستند قرار داده می شود و بخش هایی به منظور ارتباط با هنرمند مورد نظر نیز برای کاربران در نظر گرفته می شود .

متاسفانه وب سایت های موسیقی و فیلم عمده خدماتی که به کاربران ارائه می کنند ارائه نتایج مرتبط با جستجو و امکان دانلود محتوا می باشد  و کمتر برای کاربران خدمات دیگری ارائه می شود که هر چقدر بتوان خدمات بهتر و جدید تری ارائه نمود مخاطب محوری سایت نیز بیشتر خواهد شد .

شرکت فرایین پندار خدماتطراحی سایت فیلم و موزیک را با امکانات دلخواه مشتری ، طراحی گرافیکی مناسب و کد نویسی کاملا اسنتاندارد در سراسر کشور ارائه می کند   . جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید یا ما تماس بگیرید .

باتشکر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت