اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

7 تیر 1399
  • شرکت فرابین پندار
  • بازدید
طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه


طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه یکی از پروسه های جذاب و در عین حال بسیار کاربردی در طراحی سایت می باشد . طراحی سایت چند زبانه در واقع حوزه و حیطه کاری ما را بیرون از مرز ها نیز در همان قالب به نمایش خواهد گذاشت .

در گذشته و زمانی که طراحی سایت های چندزبانه دقیقا به این اندازه دارای مسیر مشخصی نبودند ، وب سایت های چند زبانه به شکل مجزا طراحی وبرنامه نویسی می شدند . بدین صورت که دو دامنه مجزا روی دو هاست مجزا و یا یک هاست پیاده می شدند . و یا ممکن بود زبان دوم روی ساب دامین دامنه اصلی پیاده شود .

در صورتی که تعداد زبان ها بیشتر می شد این کار مشکل و مشکل تر میشد چرا که ممکن بود مطلبی که برای زبان فارسی ارسال می شود به دلیل فراموشی در دامنه مثلا لاتین وارد نشود . همچنین شما در آن روش دقیقا روی دو سایت مجرا با پنل های مدیریت مجزا کار می کنید .

این مشکلات از کوچکترین مشکلات روش قدیمی بود . یکی دیگر از مشکلات این بود که هنگام معرفی سایت و یا درج آدرس سایت در کارت ویزیت و …. مجبور بودیم تا چندین آدرس سایت متفاوت را در بخش مورد نظر تکرار کنیم و همین خود یک مشکل بزرگ بود و عملا در قدم اول باعث سردرگمی می شد . فرض کنید شرکت تولید فولاد همزمان با 5 کشور در حال کار است و پشت کارت ویزیت خود آدرس 5 وب سایت را درج کرده است که برای شرکت طراحی شده اند . آیا وجه خوبی دارد ؟ ایا این شرکت یک شرکت منفرد بنطر می رسد یا 5 شرکت جدا از هم؟

اینها کمترین مشکلاتی بود که در طراحی سایت های چند ریانه به صورت مجزا وجود داشت .

اما بهترین راه طراحی سایت های چند زبانه چیست ؟

بهتربن راه طراحی سایت چند زبانه استفاده از ترجمه سایت می باشد . ترجمه سایت روی یک دامنه در آدرس های مشخصی صورت می گیرد . اما چگونه ؟

فرض کنید همان مثال سایت کارخانه فولاد . کارخانه ما با 5 کشور در حال همکاری می باشد و ما مجبور به ارائه محتوای سایت خود در 5 زبان هستیم .

در قدم اول ما وب سایت خود را بر اساس زبان پیشفرض طراحی و برنامه نویسی میکنیم . سپس زبان های بعدی که قرار است اضافه شوند توسط ترجمه در انتهای آدرس سایت قرار می گیرند و بدین ترتیب ما با اضافه شدن آدرس های ترجمه می توانیم به زبان های ترجمه شده در همان آدرس دامنه دسترسی داشته باشیم .

برای محتوای داخل سایت مثل محصولات یا اخبار ابزار های ترجمه و تولید مقاله به همان زبان ها را در اختیار داریم و مشخص خواهیم کرد که محصول یا مقاله برای کدام زبان ارسال شود ! برای سایر متون داخل سایت هم به همین ترتیب ، فیلد های ترجمه شده برای متن پیش فرض را در اختیار خواهیم داشت .

برای تنظیم قالب هم برنامه نویسی های لازم صورت خواهد گرفت . چون در حالت کلی زبان های دنیا یا راست به چپ هستند و یا چپ به راست ، پس در این زمینه هم می توان راست چین با چپ چین بودن را تنظیم کرد .

مسلما تمامی این بخش ها نیازمند برنامه نویسی هستند اما ابزار نهایی که در اختیار مدیر سایت قرار می گیرد یک ابزار آسان برای مدیریت است و وب مستر سایت می تواند به راحتی محتوای سایت را مدیریت کنند .

امروزه طراحی سایت های چند زبانه ممکن است به روش ها مختلف صورت گیرد و البته ابزار های کمکی زیادی هم وجود دارند که به برنامه نویسان در این زمینه کمک می کنند و ممکن است در ظاهر کار چیزی مشخص نباشد . کاربر زمانی که وارد سایت می شود می تواند از بالای سایت گزینه زبان مورد نظر را انتخاب کند و سایت را در زبان مورد نظر ببیند .

اما مهم ترین گزینه بحث سئو و بهینه سازی این سایت ها می باشد .

سئو و بهینه سازی سایت های ند زبانه چگونه است ؟

همانطور که گفتیم یکی از مهمترین مباحث در سایت های چندزبانه سئو و بهینه سازی است و باید برنامه نویسی سایت حتما به شیوه ای پروسه طراحی سایت را انجام دهد تا در ایندکس سایت توسط موتور های جستجو مشکلی پیش نیامده و سایت برای موتور های جستجو در تمامی زبان ها قابل فهم باشد .

به همین دلیل در صورتی که بهینه سازی سایت در آینده مد نظر است باید بهترین گزینه برای چندزبانه کردن سایت روی آن پیاده شود . در اینصورت سایت در تمامی زبان هایی که پیاده شده است شناخته شده و حوزه فعالیت آن در سایر کشور ها نیز باز می شود و امکان بهنه سازی برای سایر کلمات کلیدی در سایر زیان ها هم میسر است .

در کل طراحی سایت چند زبانه یکی از مهم ترین بخش ها در کل محموعه طراحی سایت است که نیازمند دقت بسیار بالایی می باشد و رعایت تمامی نکات در ریز به ریز بخش های سایت بسیار مهم است .

شرکت فرابین پندار با طراحی وب سایت های چند زبانه و همچنین سئو و بیهنه سازی همین سایت ها در زبان های مورد نطر تا صفحه اول گوگل ، یکی از شرکت های برتر در زمینه چند زبانه سازی وب سایت ها می باشد .

به جرات می توان گفت که شرکت ما با بهترین اصول برنامه نویسی طراحی سایت چند زبانه را انجام می دهد و در سئو و بهینه سازی اینگونه سایت ها نه تنها خود وب مستر بلکه سایر شرکت ها نیز در صورت تحویل سایت مشکلی نخواهند داشت .

برنامه نویسی و رعایت تمامی اصول پایه وب سایت های چند زبانه در کنار قالب های کاملا واکنش گرا و متناسب با زبان هدف ، و معرفی وب سایت در تمامی زیان های طراحی شده به موتور های جستجو .

شما مشتریان عزیز می توانید جهت طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت های دو زبانه یا چند زبانه با شرکت ما تماس گرفته و یک جلسه مهمان ما شوید .

باتشکر

شرکت مهندسی و برنامه نویسی فرابین پندار تبریز

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت