اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

بالا آوردن یک کلمه کلیدی در گوگل

بالا آوردن یک کلمه کلیدی در گوگل


بالا آوردن یک کلمه کلیدی در گوگل

زمانی که در بحث سئو سایت می خواهیم یک کلمه کلیدی یا به اصطلاح کلید واژه را در گوگل بالا بیاوریم اول باید دقت کنیم که آیا کارهایی که در وهله اول قبل از کار روی کلمه کلیدی نیاز است را انجام داده ایم یا نه ؟

مسائلی مثل سئو داخلی ، افزایش سرعت ، ثبت کردن پارامتر های سئو و درنهایت بررسی وضعیت کلی سایت با ابزار های سئو قبل از هرچیزی است که قبلا در مقالات محتلف آموزش سئو در رابطه با آن توضیحات متعدد داده شده است .

زمانی که می خواهیم یک کلید واژه را بالا بیاوریم و درواقع به نوعی با آن کلمه در گوکل شناخته شویم ، لازم است تا به موضوع تولید محتوا بپردازیم .

البته این تولید محتوا برای کلمه کلیدی خود دارای شرایط خاصی است .

ابتدا بدانید که برای هر کلید واژه که مد نظر ما است باید یک برگه جداگانه داشته باشیم . اگر از سیستم وردپرس استفاده میکنیم از قسمت برگه ها و افزودن برگه باید یک برگه جدید برای این کلید واژه بسازیم .

این برگه باید شامل یک محتوای جامع و کامل در رابطه با کلکه کلیدی ما باشد .

نحوه استفاده از کلمه کلیدی در متن چگونه است ؟

اول از همه بدانید که چگالی کلید واژه چیست ؟

چگالی کلید واژه یعنی نسبت تعدا تکرار آن کلمه به تعدا کاراکتر های کل متن .

این چگالی در حالت استاندارد 2.5 است . یعنی در یک متن که 1000 کاراکتر دارد باید به تعدا 25 بار کلمه کلیدی را در آن متن به کار ببرید .

البته این به کار بردن باید به گونه ای باشد که کلید واژه به شکل مساوی در جای جای متن پخش شود .

بدین گونه نباشد که همه چگالی کلید واژه در دو پاراگراف اول یا مثلا 500 کاراکتر اول باشد و بقیه 500 کاراکتر بدون داشتن کلمه کلیدی نوشته شود .

پس چگالی 2.5 با تکثیر مساوی اولین لازمه کار روی آن کلید واژه است .

کلمه کلیدی

 

لینک کردن کلمه کلیدی ( لینک داخلی و لینک خارجی )

قبل از هر چیز از یک اشتباه برزگ دوری کنیم . هرگز کلید واژه که در این محتوا درباره آن صحبت میکنیم نباید به هیچ جا لینک شود . نه لینک داخلی و نه لینک خارجی .

اما در برخی جاهای متن که می خواهید تاکید کنید بر روی کلمه کلیدی خود ، می توانید آن را به شکل Bold و پررنگ نشان دهید و یا روی آن تغییر رنگ اعمال کنید .

نکته بعدی این که حتما کلید واژه شما باید در در پاراگراف اول باشد و حدالامکان هم در ابتدای پاراگراف ظاهر شود تا نتیجه بهتری داشته باشیم .

لینک سازی برای کلمه کلیدی

در سئو سایت برای اینکه با کلید واژه خود رتبه بگیریم لازم است تا ما ، هم به کلید واژه اشاره کنیم هم با کلید واژه اشاره کنیم .

در قدم اول وقتی می خواهیم با کلمه کلیدی اشاره کنیم باید در تمام محتوا های دیگری که ارسال میکنیم کلمه کلیدی را به کار ببریم .

این به کاربردن مسلما به اندازه خود کلمه کلیدی نخواهد بود و با چگالی 2.5 نیست . اما در هر چند پاراگراف یکبار می توانیم کلید واژه را به کار ببریم و همزمان آن کلمه کلیدی را به صفحه اصلی سایت لینک کنیم . البته درآن میان گاهی هم به خود صفحه کلید واژه لینک کنیم .

به این ترتیب ما اهمیت آن کلمه کلیدی را برای موتور های جستجو روشن خواهیم کرد .

در مرحله بعد سئو سایت ،  زمانی که می خواهیم به کلید واژه خودمان اشاره کنیم می بایست از طریق لینک های خارجی و یا باز هم همان لینک های داخی ، با متن آن کلمه کلیدی یه صفحه کلمه کلیدی لینک بدهیم .

برای مثال برای کلید واژه ابزار ساختمان می خواهیم لینک بسازیم . در داخل وبلاگ و یا سایتی که قرار است از آن به وب سایت ما لینک داده شود باید دقیقا کلمه ابزار ساختمان به صفحه ای که در آن کلید واژه ابزار ساختمان مد نظر است لینک شود .

دقت کنیم که معمولا می گویند میزان لینک به صفحات داخلی باید سه برابر لینک به صفحه اصلی سایت باشد که گذشته از این موضوع فعلا الویت ما لینک سازی بهینه و بالا آوردن کلمه کلیدی است .

لینک سازی در صفحه اصلی

برای بهبود وضعیت کلمه کلیدی می توان آن را در صفحه اصلی در داخل یک محتوای بهینه در صفحه اصلی به کار برد و کلمه کلیدی را به صفحه اصلی لینک کرد .

چون صفحه اصلی حاوی کلید واژه خاصی نیست و می خواهیم به این طریق کلمه کلیدی را شناسایی کنیم لینک کردن در صفحه اصلی به خود صفحه اصلی یا محتوای مدنظر ، مشکلی نخواهد داشت .

تولید محتوای بهینه

گذشته از همه این مطالب ، در سئو سایت همان طور که گفته ایم محتوا باید یکتا و اختصاصی تولید شود . در صورت نداشتن یک محتوای ناب و اختصاصی و صدالبته جامع ، کلید واژه برای سایت هیچ سودی نخواهد داشت .

بنابراین برای تولید محتوا هرگز عجله نکنید . شاید تولید یک محتوای خوب به میزان یک هفته زمان ببرد اما در نهایت می دانیم که واقعا ارزش کار کردن را خواهد داشت و برای بهبود اهداف سایت مثمر ثمر خواهد بود .

حالا برای اینکه مصداق تمام این مطالب را ببینید می توانید همین مقاله که مطالعه کردید را بررسی کنید . کلید واژه این مقاله بر روی ( کلمه کلیدی ) تنظیم شده است .

و می توانید ببینید که نحوه استفاده از این کلید واژه داخل این متن چگونه بوده است .


شرکت فرابین پندار، طراحی سایت در تبریز، طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت، طراحی اپلیکیشن

با ما در تماس باشید

2 پاسخ به “بالا آوردن یک کلمه کلیدی در گوگل”

  1. مهران محمدی گفت:

    چرا بعضی کلمات ما هیچوق بالا نمیان ؟ علتش چی هستش ؟

    • شرکت فرابین پندار گفت:

      این موضوع ممکنه دلایل زیادی داشته باشه . تا وب سایت بررسی نشه ، نمی شه نظر قطعی داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت