اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

1398
  • دسته ها
  • شرکت فرابین پندار
  • بدون دیدگاه
بک لینک سازی اصولی

بک لینک سازی اصولی


بک لینک سازی اصولی

در این مقاله قصد داریم نحوه بک لینک سازی اصولی و ساخت بک لینک های باکیفیت را بررسی کنیم .

طبق آنچه که قبلا گفته ایم و براساس نظر جمعی از سئوکاران ماهر و باتجربه ، همیشه بک لینک سازی را به مرحله آخر موکول کنید و از آن به عنوان یک آتش نهایی و موثر استفاده کنید .

همواره دقت کنید که بک لینک سازی اصولی میسر نمی شود مگر اینکه شما یک زیر بنای خوب و درست داشته باشید . زمانی که وب سایت از فیلتر های خاص سئو رد شد و پارامترهای مورد نیاز به اصطلاح اوکی شدند زمان آن میرسد تا شاخه های وب سایت که همان بک لینک ها هستند در سطح اینترنت گسترده شوند .

لینک ها عامل اصلی شناسایی سایت ها در سطح اینترنت هستند . موتورهای جستجو از طریق لینک هایی که در داخل صفحات قرار داده می شوند صفحات مختلف سایت را شناسایی می کنند و در پایگاه داده خود ثبت می کنند . گرچه ما به شکل اصولی تر وب سایت خود را باید داخل موتور های جستجو ثبت کنیم .

چرا که در غبر اینصورت زمان زیادی طول می کشد تا تمام صفحات وب سایت شناسایی شود .

بک لینک سازی اصولی ( ارتباط محتوا )

منظور از ارتباط محتوا در بک لینک سازی اصولی چیست ؟

زمانی که لینک صفحه اصلی یا صفحه کلمه کلیدی ما در وب سایتی قرار می گیرد فکر میکنیم که یک بک لینک داریم . اما این بک لینک کجا ساخته شده است ؟

همواره یک اصل مهم در بک لینک سازی اصولی رعایت ارتباط محتوا است . برای مثال محتوا و بستر کلی سایت ما در زمینه فروش لباس است و قصد داریم به هر نحوی تعدادی بک لینک برای سایتمان ایجاد کنیم .

در این میان میبینم که یکی از دوستان یا آشنایان در زمینه فروش قطعات خودرو با وب سایت خود در حال فعالیت هستند و چون این راه را راهی بی درد سر میدانیم به تبادل لینک با او می پردازیم .

در این حالت شما یک بک لینک ساخته اید . تا اینجا مشکلی وجود نداره . اما کجا ؟ داخل یک وب سایت فروش قطعات خودرو . آیا این وب سایت با محتوای وب سایت ارتباطی دارد ؟ در پاسخ خواهید گفت خیر . پس این بک لینک یک بک لینک با ارزش نیست گرچه به خودی خود یک یک لینک هم باشد .

بک لینک سازی اصولی ( اعتبار دامنه و اعتبار برگه )

مورد بعدی در بک لینک سازی اصولی اعتبار دامنه و صفحه است که قبلا در مقاله بک لینک چیست در رابطه با آن اندکی صحبت کردیم .

اعتبار دامنه و اعتبار صفحه دو مقوله بسیار مهم هستند که بعد از ارتباط محتوا باید به بررسی این موضوع بپردازیم . پس از اینکه وب سایت مرتبط با محتوای سایت خود را پیدا کردیم حال زمان آن است که ببینیم این وب سایت چقدر اعتبار دارد و ما با ساخت بک لینک داخل آن چقدر معتبر شناخته خواهیم شد .

وب سایت moz.com منبع اصلی برای سنجش اعتبار دامنه و اعتبار صفحه یک وب سایت است . با ثبت نام در این سایت به مدت یک ماه ، به شکل رایگان ابزار mozbar در اختیار شما قرار میگیرد و فعال می شود که با آن داخل هر وب سایت که وارد بشیم میزان اعتبار دامنه و صفحه را در بازه ای بین 0 تا 100 نشان می دهد .

مسلما هر چقدر اعتبار دامنه وصفحه یک سایت به 100 نزدیکتر باشد بسیار مناسب برای ساخت بک لینک است .دقت کنیم موضوع ما در این مقاله بک لینک سازی اصولی است در غیر اینصورت لازم نیست این نکات را رعایت کنید که در آن صورت هم نتیجه ای حاصل نخواهد شد .

برای ماه های بعدی باید اکانت خود را در سایت moz تمدید کنید تا هم ابزار برای شما فعال باشد و هم از سایر امکانات ویژه ای که مختص اعضا است استفاده کنید .

بک لینک سازی اصولی ( وبلاگ نویسی )

در رابطه با وبلاگ نویسی برای وب سایت هم قبلا در مقاله بک لینک مقداری توضیح دادیم که اینجا به شکل کامل تر توضیح خواهیم داد .

وبلاگ نویسی همواره یکی از راه های رایگان و بی دردسر برای ساخت بک لینک های رایگان و تقریبا با کیفیت است . مزیتی که سیستم های وبلاگ دهی دارند این است که خود دامنه آن ها اعتبار بیشتری دارند و همچنین هنگام ساخت وبلاگ شما قادر هستید تا موضوع آن را دقیقا متناسب با محتوای سایت خود انتخاب کنید .

مزیت بعدی رایگان بودن است که فقط با تکمیل یک فرم می توانید در آنها ثبت نام کنید و محتوا نویسی کنید .

بک لینک سازی اصولی

اما توجه داشته باشیم که وبلاگ نویسی هم اصول خاص خود را دارد . همواره باید تلاش کنید برای وبلاگ خودتان هم محتوا تولید کنید . هرچقدر محتوای وبلاگ پربار تر و بهتر و اختصاصی تر باشد مسلما در قبال آن نمره ما هم علی تر خواهد بود . پس ، از کپی کردن مطالب حتی برای وبلاگ هم خودداری کنید .

هرگز به وبلاگی که از آن به سایت خودتان لینک داده اید متقابلا لینک ندهید چرا که در این حالت موتور های جستجو و مخصوصا گوگل متوجه خواهد شد که شما خودتان نویسنده آن وبلاگ هستید و در تلاش هستید تا برای خودتان لینک بسازید چرا که در مقاله بک لینک چیست مفصل در رابطه با فلسفه بک لینک سازی صحبت کردیم و این کار کاملا نقض کننده فلسفه بک لینک سازی است .

نکته نهایی این که داخل وبلاگ از anchor text مناسب استفاده کنید . انکر تکست همان متنی است که کاربران با کلیک روی آن به وب سایت شما هدایت خواهند شد .

این انکر تکست هرچقدر که کلمه کلیدی شما باشد بسیار باارزش تر است . که البته در برخی سایت ها به وسیله تصویر لینک سازی می کنند که آن هم موردی ندارد اما لینک گرفتن با انکر تکست کلمه کلیدی ارزش بالاتری دارد .


شرکت فرابین پندار، طراحی سایت در تبریز، طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت، طراحی اپلیکیشن

با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت