اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

تاثیر تصاویر بر سئو سایت

تاثیر تصاویر بر سئو سایت


رازهای تاثیر تصاویر بر سئو سایت

در این مقاله سعی داریم تاثیر تصاویر بر سئو سایت را مورد بررسی قرار دهیم.

متن ها، تصاویر، ویدیوها و حتی صدا ها همگی از روش های تولید محتوا می باشند در واقع تولید محتوا یکی از راه های شناسایی سایت به موتورهای جست و جو می باشد و بیشترین و مستقیم ترین تاثیر را بر افزایش بهره وری سایت دارد .

انتخاب نمودن عکس های متناسب با محتوای تولید شده می تواند تاثیر زیادی بر جایگاه سایت شما در رتبه بندی گوگل داشته باشد.
اکثر افراد که راه اندازی کسب و کار خود را به صورت اینترنتی شروع کرده اند از تاثیر تصاویر بر سئو سایت خود مطلع نیستند.
گوگل با الگوریتم های پیشرفته ای که دارد کل محتوای سایت را مورد بازبینی قرار می دهد و وجود عکس  ویدیو می تواند تاثیر زیادی بر محتوای تولید شده داشته باشد.
بسیاری از طراحان وب از تاثیر تولید محتوای مناسب برای سئو سایت واقف هستند و به همین منظور سعی در تولید محتواهای مناسب دارند که همانطور که گفته شد برخی از افراد انرژی خود را بر روی تولید محتوا کرده اند و از تاثیر تصاویر بر سئو سایت بی اطلاع می باشند . امروزه کاربران بیشتر تمایل به دیدن تصاویر و ویدئو ها دارند تا اینکه مطلب بلندی را بخوانند .
رعایت موارد زیر تاثیر زیادی در معرفی عکس ها به موتورهای جست و جو دارد که با رعایت موارد زیر می توانید از محتوای تولید شده برای بالابردن جایگاه سایت استفاده نمایید.

روش های بهینه سازی تصاویر

موتورهای جست و جو نمی توانند تصاویر را به طور کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند و همواره بهترین روش تجزیه و تحلیل عکس ها استفاده از نام فایل و تگ ALT می باشد.
همواره نام مناسب برای فایل های تصاویر و ویدیویی سایت خود در نظر بگیرید .
متن جایگزین یا همان تگ ALT توضیحاتی است که در باره عکس داده شده است و در صورتی که عکس لود نشود نوشته قرار داده شده در تگ ALT در سایت نمایش داده می شود.
یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار درسئو سایت ها اندازه عکس های قرار گرفته در سایت می باشد. استفاده از عکس هایی با اندازه های متفاوت باعث بر هم زدن استایل سایت می شود.
همواره برای سایت خود از یک قالب استاندارد استفاده نمایید و در صورتی که عکس های با کیفیت، دارای ابعاد بزرگتری هستند می توانید با نرم افزارهای مخصوصی مانند فتوشاپ عکس های مورد نظر را کوچک نمایید بدون آنکه کیفیت عکس کوچک شده تاخیر نماید.
توجه داشته باشید که هیچ وقت متن های خود را پشت عکس ها پنهان نکنید که تاثیر منفی روی سایت شما خواهد داشت.
تا آنجایی که می توانید از تصاویر با حجم کم استفاده نمایید و این کار را تا جایی انجام دهید که کیفیت عکس نیز مطلوب و رضایت بخش باشد.

پسوند مناسب برای عکس های خود انتخاب نمایید، همواره معروف ترین پسوندها برای عکس ها فرمت PNG , JPG می باشد.

اگر از عکس هایی با اندازه بزرگ استفاده می کنید پیشنهاد می شود فرمت JPG را برای عکس های خود انتخاب نمایید ولی اگر ابعاد عکس ها کم می باشد می توانید از فرمت PNG استفاده نمایید.
از آنجایی که موتورهای جست و جو نمی توانند سریعا شاهد تغییرات شما در وب سایت شوند نمی توانند تصاویر را به خوبی تجزیه و تحلیل نمایند که یکی از راه حل های پیشنهاد شده در این زمینه استفاده از سایت مپ برای تصاویر می باشد.

سایت مپ تصاویر

در واقع سایت مپ محتوای سایت شما را به صورت لایه ای و دسته بندی شده در اختیار موتورهای جست و جو قرار می دهد که می تواند سرعت ایندکس سایت شما را افزایش دهد.
از قرار دادن متن های نوشته شده به صورت تصاویر، جدا خود داری کنید و فقط از عکس های مرتبط با محتوای تولید شده در سایت خود استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که همیشه عکس ها را آپلود کنید و از قرار دادن لینگ عکس ها که از سایت های دیگر برداشته شده اند خودداری نمایید.
در آخر همان قدر که تولید محتوای مناسب تاثیر زیادی در رتبه بندی سایت شما دارد تصاویر نیز به همان اندازه مهم و قابل اهمیت می باشند و پیشنهاد می شود دقت و وقت لازم را برای طراحی عکس های مناسب و با کیفیت بالا قرار دهید.
تاثیر تصاویر بر سئو سایت به اندازه محتوای تولید شده می باشد و با صرف زمان کوتاهی می توانید یک متن با کیفیت بالا در اختیار کاربران قرار دهید.

با تشکر فرابین پندار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت