اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

تاثیر لینک ها در سئو

تاثیر لینک ها در سئو


تاثیر لینک ها در سئو

تاثیر لینک ها در سئو به چه اندازه است . چرا برخی از سایت ها اصرار دارند تا بک لینک های زیادی داشته باشند .

البته قبل از هرچیزی خود ما توصیه می کنیم که به دنبال بک لینک نباشید مخصوصا در وب سایت های نوپا که محتوای آنها بسیار کم است تولید بک لینک عملا نتیجه بخش نخواهد بود . به همین دلیل ما همیشه در سئو و بهینه سازی سایت ها تولید بک لینک را به مرحله آخر موکول می کنیم . بک لینک ها در کلیات مقوله دیگری هستند اما در کشور ما به شکل دیگری استفاده می شود .

ماهیت بک لینک به این شکل است که ما در وب سایت مطلبی را منتشر می کنیم . خواننده این مطلب مقاله را می خواند و اگر از مقاله خوشش آید این مقاله را برای دیگران به اشتراک می گذارد . این به اشتراک گذاشتن نوعی لینک سازی محسوب می شود . کاربر خواننده مطبل ممکن است لینک مطلب مربوطه را در داخل سایت خود یا وبلاگش منتشر کند و به نوعی به ما لینک دهد . این حالت طبیعی ترین و استاندارد ترین حالت ساخت لینک برای سایت است که البته معایبی هم دارد اما نمی توان کتمان کرد که استاندارد ترین حالت بک لینک و کلا ماهیت بک لینک همین است .

اما چرا بک لینک در کشور ما بدین گونه شده است و وب سایت های مختلف حتی در حال فروش پکیج های بک لینک هم هستند ؟ موضوع اولی که ساخت بک لینک را در کشور ما مشکل می کند مقداری موضوع حسادت و رقابت است .

در طراحی سایت ، وب سایت ها علاقه ندارند که به دیگر سایت های رقیب لینک دهند و درواقع اشتراک را دوست ندارند پس عملا با همین موضوع معنی و مفهموم اصلی بک لینک ها از بین می رود .

پس همین موضوع باعث می شود که وب سایت ها گرایش به لینک سازی خاکستری داشته باشند . لینک سازی خاکستری در واقع این است که ما خودمان وب سایت ها یا وبلاگ هایی را برای وب سایت اصلی می سازیم و خودمان به شکل خاکستری لینک سازی کنیم . یعنی تعدادی مقالات مشخص در سایت ها یا بلاگ ها منتشر کنیم و پس از تعداد مطالب مشخصی در سایت ، لینک های سایت را بسازیم .

تاثیر لینک ها در سئو به چه میزان است ؟

این نکته را از ما به یاد داشته باشید که داشتن بک لینک خوب از یک دامنه با اعتبار بالا و مناسب بسیار بهتر از 20 بک لینک خوب از سایت های با دامنه پایین است . کیفیت بک لینک ها بسیار مهم هستند تا کمیت آنها .

بک لینک های خوب اعتبار دامنه را بسیار بالا می برند . مهم ترین موضوع در اعتبار یک وب سایت ، اعتبار دامنه می باشد . اعتبار دامنه با اعتبار گرفتن از سایت هایی که خودشان معتبر هستند بدست می آید . هر انداره که اعتبار دامنه بیشتر باشد به همان اندازه اعتبار سایت ما در نزد موتور های جستجو بیشتر و ایندکس مطالب هم بهتر و سریع تر خواهد بود .

راه کار های ساخت بک لینک :

تاثیر لینک ها در سئو قابل انکار نیست و در مراحل مشخص خود حتما نیاز است . اما این مراحل مشخص چه زمانی است ؟ مطالبی که کفته می شود تجربه شخصی است و با توجه به نتیجه حاصله از وب سایت های تحت مدیریت نگارش می شود :

1.برای وب سایت های نوپا هرگز بک لینک نسازید یا خریداری نکنید

2.پس از رسیدن حداقل مقالات به 20 مقاله شروع به لینک سازی خارجی کنید

3.فقط لینک های با کیفیت بگیرید

4.از ساخت لینک داخل دایرکتوری ها و قسمت نظرات خودداری کنید

5.صرفا لینک های Follow نگیرید ، لینک ها باید هم از نوع Follow و هم از نوع Nofollow باشد

6.لینک ها باید هم انکر تکست ( لینک با متن ) باشند ، هم تصویر ، هم لینک های url ، و …

7.لینک سازی باید طبیعی باشد ، هرگز نباید لینک سازی ها به گونه ای باشد که به لینک سازی سیاه تبدیل شود

8.لینک سازی سیاه ممکن است در 2 ماه اول برای شما پاسخگو هستند ، اما بعد از آن صفحات شما کم کم پنالتی خواهد شد

9.لینک سازی داخلی در الویت لینک های خارجی هستند ، پس قبل از لینک ها خارجی حتما لینک سازی داخل خود را تقویت کنید اما لینک سازی شبکه ای نکنید

برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت