اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

تاثیر محتوا در سئو

تاثیر محتوا در سئو


اگر بخواهیم از تاثیر محتوا در سئو صحبت کنیم حرف برای گفتن زیاد داریم.

به گفته خود گوگل محتوا پادشاه است . به این علت که اگر سئو را یک کار سه مرحله ای تصور کنیم بدین شکل که طراحی و بهینه سازی خود وب سایت  در مرحله اول  قرار بگیرد ، محتوا در مرحله دوم ، ساخت بک لینک و بهینه سازی خارجی در مرحله سوم ، این محتوا است که همیشه یار همیشگی ما بوده و ما مجبور به تولید همیشگی آن هستیم .

محتوا متمایز کننده وب سایت ها از یکدیگر است.

زمانی که چندین وب سایت بر روی کلمه خاصی رقابت دارند ، فقط و فقط وب سایتی برنده است که بهترین محتوا و جامع ترین مطلب را در آن زمینه تولید کند . برای مثال می خواهیم در مورد کلمه طراحی سایت  ، سئو انجام دهیم . در وهله اول لازم است تا توضیحات کلی در رابطه با خود طراحی سایت داشته باشیم و اینکه طراحی سایت در کل چه موضوع یا موضوعاتی را شامل می شود .

در قدم دوم مثلا می توان در یک بخش هدف از طراحی سایت را توضیح داد و اینکه برای کسب وکار های مختلف هدف از طراحی یک سایت چه می تواند باشد و شرکت طراحی سایت در زمینه تحقق این اهداف چه کارهایی می تواند برای کارفرما انجام دهد .

در قدم سوم می توان بحث طراحی را با بحث سئو سایت ادغام کرد . برای مثال زمانی که طراحی سایت تمام شد کار هنوز تمام نشده است و سئو در راه است . به همین ترتیب تاثیر محتوا در نوشته ما روشن می شود.

در قدم بعدی برای تاثیر محتوا در سئو مطلب ما ، کلمه کلیدی طراحی سایت را مقداری بیشتر گسترش میدهیم . برای مثال می توان از سایت های موفق در سطح اینترنت چندین مثال بازگویی کرد  که کسب و کارهای موفق خود را از طریق طراحی یک وب سایت خوب تا چه حدی پیش برده اند و یا از وب سایت هایی که توسط خود ما طراحی شده اند و اکنون نتایج خوبی گرفته اند .

که این کار درواقع به نوعی تبلیغ هم محسوب می شود .

مطالب را باز کنید ولی نه زیاد 

برای تاثیر محتوا درسئو هرچه بهتر کلمه طراحی سایت در قدم بعدی باید قدری بیشتر موضوع طراحی سایت را باز تر کنیم . برای مثال انواع سایت هایی که می توان طراحی کرد ، مثل فروشگاهی ، شرکتی ، خدماتی ، دانلود و….. را با اندکی البته توضیح مختصر شرح داد .

برای اینکه تاثیر محتوا بر سئو خیلی عالی شود برای هرکدام از وب سایت هایی که در بالا معرفی میکنیم مسلما باید یک مطلب جداگانه تعریف کرده و با همان کاملت به آن مطالب لینک داخلی اعمال کنیم تا بهترین نتیجه از این قسمت حاصل شود .

برای اینکه تاثیر محتوا در سئو این مطلب کماکان افزایش یابد در رابطه با سایر جزئیات طراحی سابت لازم است تا بیشتر خواننده را درگیر کنیم .

مطالب جامع بنویسید که کاربر ماندگار باشد

کاربری که دنبال طراحی سایت است و این کلمه را در گوگل سرچ می کند مطمئنا دنبال مطالب بیشتری است ، با خودمان فکر کنیم که اگر ما یک کاربر عادی باشیم و دنبال کلمه طراحی سایت در اینترنت هستیم باید دنبال چه مطالبی باشیم و چه مطالبی را می خواهیم بخوانیم.

ما باید برای گرفتن بهترین نتیجه و تاثیر محتوا در سئو خودمان مطالب مورد نیاز کاربر را در مقاله ای که تولید کرده ایم به شکل کامل بگنجانیم .

برای مثال کاربر ما ممکن است در رابطه با قیمت طراحی سایت سوالاتی داشته باشد که قیمت طراحی سایت در مدل های مختلف و کسب و کارهای مختلف چقدر است .

برای این کار و اینکه تاثیر محتوا در سئو چندین برابر شود ، می توانیم یک جدول داخل این مطلب تهیه کنیم و قیمت پایه پکیج ها ، امکاناتی که ارائه میکنیم و شرایط پشتیبانی و … را در یک جدول شیک و زیبا گرد آوری کنیم تا متفاوت تر از بقیه عمل کنیم و متفاوت ترین محتوی را تولید کرده باشیم .

جداول در کل یک عنصر جذاب و جالب برای محتوی هستند که می توان در جایی که نیاز به دسته بندی و شرح چند خصوصیت کنار هم داریم از آن ها ستفاده کنیم تا جذابیت و تاثیر مطلب ما از نظر موتور های جستجو هرچه بیشتر شود .

اینگونه تولید محتوی باعث ماندگاری کاربر در سایت می شود و همچنین بازدید های بعدی را هم در پی خواهد داشت.

تاثیر محتوا در سئو ( استفاده از ویدئو )

 

تاثیر محتوا در سئو

 

برای هرچه بیشتر شدن تاثیر محتوا در سئو یک مورد مهم به نام ویدئو داریم. درحالت کلی محتوا ویدئویی برای خواننده و کاربر سایت خیلی جذاب تر است . زمانی که متن ما طولانی است کاربر ممکن است از خواندن آن همه متن خسته شود ، در صورتی که داخل متن تعداد تصاویر هم کم باشد و رنگ بندی متن هم خسته کننده باشد کاربر مسلما از خواندن مطلب امتنا می کند هرچند اگر مطلب کاملا گویا و کامل باشد .

در این گونه موارد ویدئو یک گزینه بسیار عالی است. ویدئو به دو طریق می تواند داخل سایت قرار گیرد . اول اینکه تمام ویدئو داخل سایت قرار میگرد و تمام محتوایی که داخل ویدئو شرح داده می شود در مطلب هم عینا درج می شود.

مورد دوم زمانی است که ویدئو یک تلنگر کوتاه بین مطلب است و می خواهیم کاربر در مورد مطلبی که درباره آن توضیح دادیم یک ذهنیت تصویری داشته باشد که معمولا زمان این ویدئو ها کم است و در حدود 2 الی 3 دقیقه هستند.

در حالت کلی ویدئو های کوتاه برای کاربران خیلی جذاب تر هستند و ویدئویی که کاربر را زودتر به هدفش برساند خیلی تاثیر گذار تر است و امکان اشتراک آن هم بیشتر است.

تاثیر محتوا در سئو ( استفاده از لیست ها )

لیست ها یکی دیگر از منابع مهم در محتوا هستند . موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل علاقه دارند تا شما در قالب لیست برای خواننده شرح دهید .

برای مثال زمانی که در مورد طراحی سایت میخواهیم انواع سایت هارا توضیح دهیم بهتر است به این شکل و به صورت لیست ارائه کنیم:

  • سایت های فروشگاهی
  • سایت های شرکتی
  • سایت های شخصی
  • سایت های دانلود
  • سایت های نیازمندی و…..

بدین شکل یک قسمت دیگر که برای تاثیر محتوا در سئو مهم است در سایت شما قرار دارد که مطمئنا تاثیر مستقیم در سئو و رتبه شما خواهد داشت.

تاثیر محتوا در سئو ( طول محتوا )

طول مقاله و محتوی شما بازهم یک عضو مهم در تاثیر محتوا در سئو است. محتوی شما باید جامع باشد. کاربری که به سابت مراجعه می کند باید از هرنظر به پاسخ سوالاتش برسد . از طریق فیلم، از طریق فایل پی دی اف، ازطریق جدول، نمودار و… مهم رضایت کاربر از محتوی شماست. پس محتوی کامل بنویسید.

از نظرموتور های جستجو محتوی زیر 300 کاراکتر معمولا اسپم و بی ارزش خوانده می شود و این دلیل نیست که دقیقا 300 کاراکتر مطلب تولید کنیم. محتوی ما باید کامل و پربار باشد در اینصورت مطمئنا خودبخود از 300 کاراکتر هم بیشتر خواهد بود. معمولا مقالات خوب بیبن 1500 تا 2000 کاراکتر محتوی متنی دارند.

تاثیر محتوا در سئو ( آنالیز رقبا )

در بحث تاثیر محتوا در سئو مسلما هرگز نمی توان گفت که ما کامل هستیم و هیچ ایرادی در مطلب ما نیست. ما حتما باید در موضوع تولید محتوا با یک کلمه کلیدی ، وب سایت هایی که قبلا با این کلمه محتوا تولید کرده اند و در صدر نتایج هستند را بررسی کنیم.

چون هرگز نمی خواهیم از آن ها عقب باشیم. حدالامکان محتوی ما از نظر بتن و بدنه  باید از آن ها عقب نباشد. برای مثال اگر اولین وب سایت ویدئو دارد و ما نداریم پس یعنی او کماکان در صدر خواهد بود و تصاحب مکان آن ممکن نیست.

نکته بعدی، هرگز کپی مطلب نکنیم. محتوی حتما باید خود ساخته باشد و جامع و با گرامر و لحن نوشتاری خودمان تولید شود. اگر حین آنالیز رقبا به موردی برخوردیم که در مقاله ما وجود ندارد و لازم است تا ما هم  آن را نشر دهیم حتما باید کلیت موضوع را درک کنیم و سپس خودمان آن قسمت را با گرامر خودمان تولید کرده و همچنین شاخ و برگ دهیم.

تاثیر محتوا در سئو ( چگالی کلمه کلیدی)

چگتالی کلمه کلیدی یعنی درصد استفاده از کلمه مورد نظر نسبت به کل متن، این چگالی چون نسبت به تعداد کاراکترهای متن مشخص می شود نمی توان همیشه مقدار درست آن را گفت ولی چگالی درست کلمه کلیدی نسب به کل متن 2.5 درصد است. یعنی برای یک متن با 2000 کاراکتر به میزان 50 بار از کلمه کلیدی مدنظر داخب محتوا و به طور مساوی در تمام جاهای متن استفاده کنیم.

شرایط استفاده  درست از کلمه کلید را در یک مقاله جداگانه به شکل مفصل شرح خواهیم داد.

تاثیر محتوا در سئو ( تصاویر و اینفوگرافی )

تصاوبر یک موضوع مهم در بحث تاثیر محتوا در سئو هستند. تصاویر را حدالامکان تولید کنید. از تصاویری که داخل اینترنت هستند زیاد استفاده نکنید. یک بحث مهم به نام اینفوگرافی در سئو مطرح است که در آن اطلاعات یک قسمت کوچک را در قالب یک عکس گردآوری میکنیم و به کاربران ارائه می کنیم . همین موضوع تاثیر چندین برابری در سئو مطلب ما دارد.

حتما از تگ alt برای تصاویر استفاده کنید چرا که موتور های جستجو تصاویر را با این مشخصه می شناسند.

 

در این مقاله به شکل مختصر ولی کلی سعی کردیم مواردی که در بحث تاثیر محتوا در سئو مهم هستند را برای شما بیان کنیم تا در تولید محتوای هرچه بهتر وب سایت های خود از آنها بهره مندی لازم را ببرید .


شرکت فرابین پندار، طراحی سایت در تبریز، طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت، طراحی اپلیکیشن

با ما در تماس باشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت