اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

1398
  • دسته ها
  • شرکت فرابین پندار
  • بدون دیدگاه
مطالب مرتبط
تکنولوژی AMP چیست ؟

تکنولوژی AMP چیست ؟


تکنولوژی AMP چیست ؟

تکنولوژی AMP یک فرآیند قابل اجرا بر روی تلفن های همراه است تا بتوان از مزایایی که در اختیار ما قرار میدهد استفاده کنیم و روند فعالیت سایت خود را هر چه بیشتر بهبود ببخشیم .
تکنولوژی AMP که از سال 2016 پا به عرصه گذاشت توسط گوگل برای بهبود عملکرد وب سایت هادر نسخه موبایل پیشنهاد شد و هم اکنون بسیاری از وب سایت ها از تکنولوژی AMP استفاده می کنند .

تکنولوژی AMP یکی از استاندارد های سئو می باشد و  استفاده از آن باعث بهبود رتبه و عملکرد وب سایت خواهد شد .
اما بیایید بررسی کنیم که چگونه از تکنولوژی AMP باید استفاده کنیم و استفاده از این تکنولوژی چگونه بر روند بهبود سایت وخصوصا سئو سایت تاثیر گذار است . عمدتا بیشتر هدف تکنولوژی AMP بهبود سئو سایت می باشد و اگر درست اجرا شود حتما نتایج مثبتی خواهد داشت .

بررسی کلی تکنولوژی AMP

هدف تکنولوژی AMP در وهله اول و درواقع عمده هدف آن افزایش سرعت سایت ها می باشد .این تکنولوژی با الویت بندی و در صف قرار دادن المان های مختلف ، به ترتیب آن ها را لود می کند تا کاربر زمانی که وارد وب سایت شد منتظر لود شدن تمام صفحه به شکل یکجا نباشد و باعث افزایش نرخ پرش سایت نشود . در واقع المانی های حجیم مثل تصاویر ، ویدئو ها و المان هایی به این شکل در انتهای فرآیند لود صفحات اجرا خواهند شد.

تکنولوژی AMP و سئو

می دانیم که همواره سرعت یک رکن اصلی در سئو است و وبسایت هایی موفق تر هستند که کاربر هنگام ورود به سایت به سرعت به نتایج دلخواه خود دست یاید . چرا که همه ما از انتظار در صفحات وب بیزار هستیم .
همان طور که گفتیم هدف تکنولوژی AMP افزایش سرعت لود وب سایت است و از این بابت برای ما کارساز خواهد بود و درنتیجه باعث بهبود سرعت وب سایت و بهبود سئو داخلی سایت خواهد شد .

تکنولوژی AMP و تلفن های هوشمند

امروزه با پیشرفت دنیای تلفن های همراه هوشمند و همچنین سیستم عامل هایی مثل اندروید و ios دیگر می توان گفت اکثر فعالیت های کاربران ازطریق تلفن های همراه صورت می گیرد . یکی از فعالیت هایی که عضو جدایی ناپذیر از کارهای روزمره کاربران است وب گردی است .
طبق تحقیقات و نتایج ارائه شده توسط موتور های جستجو 40 تا 60 درصد مخاطبان وب سایت ها از طریق تلفن همراه وارد وب سایت ها شده و از آنها استفاده می کنند . بنابراین بسیار مهم است که وب سایت ما برای تلفن همراه بهینه باشد .
این بهینگی از دو جنبه قابل بررسی است . جنبه اول واکنشگرا بودن که همان رسپانسیو و طراحی متناسب با همه دستگاه های قابل حمل است که کاربر تعامل خوبی با وب سایت در تلفن همراهش داشته اشد . جنبه دوم سرعت لود وب سایت در تلفن همراه است که اگر بخواهیم اصولی و استاندارد روی این موضوع کار کنیم اینجاست که تکنولوژی AMP پا به میان می گذارد .

تکنولوژی AMP و افزایش تعامل با کاربر

امروزه موضوع مهمی که در طراحی و برنامه نویسی یک وب سایت مطرح می شود موضوع تجربه کاربری یا همان ux است که در مقاله ui و ux چیست به تفصیل توضیح دادیم . زمانی که یک وب سایت می خواهد طراحی شود باید در نظر گرفت که کاربر از این وب سایت چه چیزی میخواهد و تجربه او از کار کردن با وب سایت چه خواهد بود ؟
از جمله عوامل موثری که در ایجاد یک تجربه کاربری خوب تاثیر گذار هستند سرعت وب سایت است .

کاربران معمولا بیشتر از 2 یا نهایتا 3 ثانیه برای لود یک وب سایت منتظر نمی مانند و این یک موضوع اثبات شده است . بنابراین کاربر با توجه به این موضوع زمانی یک تجربه خوب خواهد داشت که سرعت را در سایت شما حس کند .

مخصوصا زمانی که با استقاده از موبایل وارد سایت شما می شود این سرعت را بیشتر از همیشه می خواهد تجربه کند .
بنابراین اگر خواستار کار اصولی و تعامل بیشتر با کاربران خود هستید حتما بایذ از تکنولوژی AMP استفاده کنید .

مقاله AMP


شرکت فرابین پندار، طراحی سایت در تبریز، طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت، طراحی اپلیکیشن

با ما در تماس باشید

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت