اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

1399
مطالب مرتبط
دلیل استفاده از cms ها

دلیل استفاده از cms ها


دلیل استفاده از cms ها ( بخش اول )

دلیل استفاده از cms ها چیست و چرا سیستم های مدیرت محتوا در حال حاصر به این میزان محبوب هستند ؟

دلیل استفاده از cms ها دارای دو جنبه سیار مهم است . یکی جنبه راحتی و سرعت عمل کارها و دیگری قابلیت توسعه اسان انها می باشد . البته تمامی سیتم های مدیریت قابل توسعه نیستند اما معمولا این سیستم ها به شکلی ارائه می شوند تا برنامه نویس و شخصی که تسلط کافی به زان برنامه نویسی که سیستم مدیریت محتوا با ان نوشته شده دارد ، بتواند تا بخش های دیگری را که نیاز دارد ه سیستم مورد نظر اثافه کند .

این توسعه پذری یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت سیستم های مدیریتی همچون وردپرس است . در حال حاضر سیتم های مدیریت محتوای زیادی در حال کار هستند و همه روزه در حال بروز رسانی و ارائه خدمات بیشتر به کاربران خود هستند ضمن اینکه منبع درامد بسیار خوبی هم برای خود و کاربرانشان ایجاد می کنند .

سیستم های مدیریت محتوایی همچون وردپرس ، جوملا ، دروپال ، اوپن کارت ، مجنتو ، پرستاشاپ و …. که بسیار زیادی هستند و هرکدام رای قشر خاصی می تواند مورد استفده قرارا گیرد .

در حال حاضر در کشور ما سیستم مدیریت وردپرس از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است . دلیل استفاده از cms ها توسط این سیستم مدیریت بسیار روشن تر شد .

این سی ام اس ، یکی از موفق ترین پروژه ها تاکنون در دنیای وب بوده است . مهم ترین علت محبوبیت این سیتستم توسعه پذیری فوق العاده بالای ان است . این سیستم ا زبان محبوب php برنامه نویس شده و به صورت رایگان در اختیار طراحان و قرار گرفته است تا محتوای سایت خود را از این طریق مدیرت کنند .

cms ها چگونه به ما کمک می کنند ؟

سیستم های مدیریت محتوا یخش برزگی از کارهای استاندارد که در هر پروژه ای ثات هستند را در اختیار ما قرا می دهند . از این جهت ما نیازی نداریم تا تمام این بخش ها را از ابتدا برنامه نویسی کنیم پس زمان در اینجا برای ما خکم می کند و همین موضوع تا 50 درصد پروژه را پیش خواهد برد .

معمولا برنامه نویسی در سمت سرور یا همان بخش مدیریت ساختار مشخصی دارد و می توان برای تمامی وب سایت ها در یک بستر کدهای پشت پرده را به یک شکل نوشت . دقیقا بحث سیتستم مدیریت !!!

تمامی کدهای استاندارد از قبل توسط برنامه نویسان و توسعه دهندگان اماده شده و در اختیا ما قرار داده شده اند . کافیست ظاهر و نمای کار که همان قالب سایت است متناسب با این کدها عمل کند تا بتوان محتوای ارسالی از سیستم مدیریت را در قالب سایت نشان داد .

این روش اشتفاده از سیستم های مدیریت است . اما اگر دقت کرده باشید ظاهر تمامی وب سایت ها به یک شکل نیست ئ عموما سایت های جدا از هم تا میزان حتی 100% با هم تفاوت ظاهری دارند .

کد نویسی بخش قالب به مراتب چندین بار از برنامه نویسی سمت سرور راحت تر هستند اما نکته مهم این است که قالب ها باید از 0 تا 100 از ابتدا طراحی شوند و زمان بیشتری برای طراحی ظاهر و قالب کار باید گذاشته شود . اما در برنامه نویس سمت سرور ممکن است حتی خودمان یک سیستم مدیریت برنامه نویسی کنیم و رای تمامی قالب هایی که طراحی می کنیم از همین سیستم مدیریت استفاده کنیم .

ادامه مطالب در مقالات بعدی ….

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت