اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

1399
  • دسته ها
  • شرکت فرابین پندار
  • بدون دیدگاه
مطالب مرتبط
قالب نویسی وردپرس

قالب نویسی وردپرس


کلیات قالب نویسی وردپرس

قالب نویسی وردپرس امروزه یکی از فعالیت هایی می باشد که در دامنه خود نیاز به تخصص و دانش دارد . قالب نویسی وردپرس در کشور ما و تمام کشور های جهان به صورت پیشرفته به شکل تیمی یا انفرادی در حال انجام می باشد . بسیاری از برنامه نویسان در داخل کشور بصورت فری لنسری برای سایر کشور ها در حال اجرای پروژه هستند .

قالب نویسی وردپرس نیازمند داشتن دانش کافی در زمینه زبان php می باشد . زبان php بیس ساخت سیستم مدیریت وردپرس می باشد . این سیستم به دلیل متن باز بودن یا همان اوپن سورس بودن دست برنامه نویسان و توسعه دهندگان این سیستم را بسیار باز می گذارد .

به همین دلیل می توان با داشتن دانش کد نویسی مربوط به این سیستم  شیوه کدتویسی استاندارد ، انواع قالب یا افزونه ها را برای این سیستم توسعه داد و یا طراحی کرد .

اما قالب نویسی وردپرس خود می تواند د حالت کلی به چند دسته تقسیم بندی شود :

1.قالب نویسی وبلاگی

2.قالب نویسی با بلاگ اختصاصی

3.قالب نویسی فروشگاهی

4.قالب نویسی با بخش کاربری

البته ممکن است این 4 مورد همه موارد نباشند اما در حالت کلی برای توضیح نحوه و شیوه قالب نویسی وردپرس می توان گفت این 4 بخش کافی هستند .

اما به توضیح هر بخش می توان اینگونه پرداخت :

قلب نویسی وبلاگی

در این نوع قالب نویسی فرد دانش کدنویسی وردپرس را در سطح یک فرا گرفته است و تنها قادر به قالب نویسی وب سایت های وبلاگی و نهایتا خبری می باشد . در این حالت امکان اعمال تنظیمات اختصاصی یا کنترل بخش های اختصاصی قالب وجود ندارد چرا که طراح قالب دانش مزتبط با ان را ندارد . ضمن اینکه ممکن است قالب نویس بخش هایی از قالب را به شکل نادرست طراحی کند که با حالت استادارد کد نویسی بسیار متفاوت باشد و ممکن است در وهله اول پاسخگوی نیاز باشد اما در کوتاه مدت حتما مشکلات زیادی از لحاظ رابط کاربری برای ادمین سایت به وجود خواهد آورد .

قالب نویسی با بلاگ اختصاصی

منظور از قالب نویسی با بلاگ اختصاصی ، داشتن انواع مختلف های نوشته در داخل وردپرس می باشد . در وردپرس ما سیستم Post Type ها را داریم . بدین گونه که هر بخشی که محتوای بخش خاصی را کنترل می کند یک Post Type یا نوع محتوا به حساب می آید .

برای مثال نوشته ها و برگه ها در وردپرس در حالت استاندارد وجود دارند . هر دو این ماژول ها یک Post Type به حساب می آیند . اما گاها ما نیاز داریم تا Post Type های بیشتری به سیستم اضافه کنیم . برای مثال یک بخش نمونه کار ها یا یک بخش همکاران به داشبورد و داخل قالب اضافه کنیم . این امکان در نسخه های قبلی وردپرس وجود نداشت اما از نسخه های 4 به بعد این امکان به آن اضافه شد تا بتوان Post Type های احتصتصی را به این سیتم اضافه کرد و ان را توسعه داد .

زمانی که قالب نویس وردپرس به این سطح از کد نویسی برسد می توان گف تقریبا می تواند با کد نویسی بخش های داخل اشنا شود . چا که بعدا متوجه خواهد شد که پلاگین ها هم دقیقا به همین شکل و توسط توسعه کد ها داخل هسته وردپرس قابل اجرا هستند .

این سطح در واقع سطح 2 برنامه نویسی می باشد و با توجه به خلاقیت خود قالب نویس می توان انواع قالب های شرکتی را بدون هیچ مشکلی اجرا کرد . ضمن اینکه در این مرحله چون قالب نویس به سطح درک کردن کد ها رسیده است می تواند انواع بخش های داخل سایت را کنترل کند و هیچ بخشی از لحاظ محتوایی از کنترل او خارج نباشد .

قالب نویسی فروشگاهی

در این مرحله از قالب نویسی وردپرس چون طراح قالب توسعه کد را آموخته است می تواند پلاگین های مثل ووکامرس را بر روی قالب خود نصب کند و در داخل آن دخل و تصرف کند . افزونه های وردپرس هم می توانند به صورت جدا بر رو قالب بعدا نصب شوند و هم اینکه می توانند اختصاصا توسط قالب نویس بر روی هسته قالب نوشته شوند تا یک مجموعه کامل باشند . در این بخش میتوان گفت قالب نویس تسلط لازم را برای تغییر و هماهنگی قالب خود با افرونه فروشگاهی و همچنین سایر افزونه ها را بدست می اورد و می تواند قالب ها حرفه ای را اجرا نماید . در واقع یک سرو گردن از سایر قالب نویس ها بالاتر می رود .

قالب نویسی با بخش کاربری

این بخش که می تون گفت حرفه ای ترین سطح در قالب نویسی وردپرس می باشد ، نهایی ترین بخش توسعه یک قالب توسط قالب نویس می تواند باشد .

در واقع این بخش زمانی است که دیگر نمایش اطلاعات به کاربر تمام شده است و می خواهیم کاربر را در سایت خود درگیر کنیم .

اینجاست که صحبت از پنل کاربران می شود .

طراحی یک پنل کاربری حرفه ای می توان گفت نهایی ترین بخش در توسعه قالب وردپرس می باشد . زمانی که کاربر وارد سایت شما می شود بخشی به نام ورود و ثبت نام را مشاهده می کند .

این بخش می تواند شامل قسمت های زیادی با توحه به نوع وب سایت باشد . ممکن است یک سیستم ارسال تیکت باشد . ممکن است یک سیستم ثبت ملک باشد ، و ممکن است سیستم های پرداخت و خرید محصول باشد .

در این مرحله قالب نویس قادر است تا سیستم های ورود و خروج امن را برای سایت پیاده سازی نماید و رفتار کاربر و اطلاعات ارسالی توسط وی را در داخل سایت کنترل کند .

در واقع این بخش برای یک قالب نویس می تواند بالاترین سطح قالب نویسی وردپرس باشد که وی پس از یادگیری استاندارد های لازم در طراحی قالب ، و کمی خلاقیت می تواند سیستم های پیشرفته تری را به تنهایی به کمک این سیستم پیاده سازی نماید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت