اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

1399
  • دسته ها
  • شرکت فرابین پندار
  • بدون دیدگاه
مطالب مرتبط
نرخ کلیک چیست ؟

نرخ کلیک چیست ؟


نرخ کلیک در سئو چیست ؟

نرخ کلیک یکی از موضوعات مهمی که در سئو و بهینه سازی سایت ها همواره مطرح است و لازم است تا اطلاعات کافی در رابطه با نرخ کلیک و تاثیر آن در سئو سایت داشته باشیم .

نرخ کلیک یا به اصطلاح CTR میزان محبوبیت سایت شما در بازدهی کلیک از پیشنهاد است .

اما این موضوع یعنی چه ؟

برای مثال شما کلمه فروشگاه اینترنتی را در گوگل و یا هر موتور جستجویی سرچ می کنید . مسلما یک سری نتایج برای شما نشان داده خواهد شد . این نتایج اصطلاحا سرپ SERP نامیده می شوند و صفحه رتبه یندی موتور جستجو نامیده می شود که عمدتا 10 سایت را نشان می دهد .

کاربر به محض دیدن این نتایج روی کدام سایت کلیک نموده و از مطالب آن استفاده خواهد نمود ؟ این همان موضوع مهم است که وب سایت ها را از یکدیگر متمایز می کند !

در قدم اول خب مسلم است که موتور های جستجو با توجه به استراتژی های مشخص خود ، وب سایت ها را بر اساس پارامتر های بهینه سازی رتبه بندی می کنند و وب سایتی بدین طریق در رتبه اول و دیگری در رتبه دوم قرار می گیرد .

اما ممکن است کاربر اصلا روی اولین سایت کلیک نکند و به سراغ سایت های بعدی برود !

در این صفحه همانطو که بارها دیده اید عنوان مطلب و بخشی از متای توصیحات سایت به کابران نمایش داده می شود و ما با خواندن این عناوین وارد سایت می شویم .

اما نه هر عنوانی ! عنوانی که برای ما بیشتر جذاب تر است و ما را به هدف نزدیک تر می کند . پس در نتیجه وب سایت ما باید کاربر را بیشتر به سمت خود تشویق کند اما چگونه !

چگونه افزایش نرخ کلیک داشته باشیم !

اگر تا اینجا درنیافته اید که نرخ کلیک چیست اکنون با یک مثال به شکل کامل متوجه خواهید شد !

نرخ کلیک همان درصد تعداد کلیک های کاربران نسب به تعداد دفعات نمایش سایت شماست . یعنی اگر ده کاربر ، کلمه فروشگاه اینترنتی را جستحو نمایند و برای هر 10 کاربر هم ، سایت شما چه در صفحه اول و چه در صفحات بعدی در نتایج نمایش داده شود و کابران 3 بار روی سایت شما کلیک کنند نرخ کلیک شما یا همان CTR به میزان 30% میباشد .

اما مهم ترین چیزی که افزایش دهنده این نرخ کلیک می باشد همان توضیحات و عنوان بسیار جذابی است که شما برای مطلب خود قرار میدهید . قبلا در سری مقالات سایت به نحوه عنوان گذاری مناسب اشاده نموده ایم که مثلا از اعداد استفاده کنید ! برای مثال 10 نکته مهم در رابطه با طراحی سایت که نمی دانید و یا استفاده از کلمات شک برانگیز برای کاربر ، همه و همه در جذب کاربران و کلیک روی سایت تاثیر گذار هستند .

اما چرا ما باید نرخ کلیک را افزایش دهیم ؟

نرخ کلیک در واقع متمایز کننده سایت ها و مهم ترین عامل در رتبه بندی انها می باشد . به هر میران که کاربران بیشتر روی سایت شما کلیک کنند از نظر موتور جستو شما سایتی غنی تر ، پربار تر و محبوب تر هستید و درنتیجه پله های رتبه بندی را یک یک بالا خواهید امد .

اما توجه داشته باشید که با این کار به وب سایت خود برعکس ضرر نرسانید .

برخی از وب سایت ها با عناوین جذاب ، کاربر را به خود جلب می کنند اما زمانی که کاربر وارد سایت می شود هیچگونه محتوای مناسب و یا حتی مرتبط در آن سایت پیدا نمی کنند و درنتیجه به محض ورود از سایت خارج می شود . در نتیجه نرخ پرش سایت یا همان Bounce Rate افزایش می باید که در این حالت ، شما سایتی بی اعتبار و بدون خاصیت برای کاربر و مخصوصا موتور جستجو جلوه داده میشوید و به شدت در نتایج نزول خواهید کرد .

به همین دلیل همواره محتوای مناسب در کنار عنوان بندی جذاب و صد البته محتوای پرمخاطب را اساس کار خود قرار دهید تا نتیجه بازدهی نرخ کلیک در سایت شما به حداکثر برسد .

باتشکر

فرابین پندار ( سئو و بهینه سازی سایت )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت