اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

1399
  • دسته ها
  • شرکت فرابین پندار
  • بدون دیدگاه
وردپرس چیست ؟

وردپرس چیست ؟


وردپرس چیست و چگونه از آن استفاده کنیم ؟

سیستم مدیریت وردپرس در حال حاضر یکی از بزرگترین سیستم های مدیریت میباشد که هم اکنون بیش از 70 ملیون وب سایت در حال اجرا روی این سیستم هستند .

اما اگر شما با مفاهیم سیستم مدیریت اشنا نیستید بهتر است موضوع را از ابتدا بررسی کنیم .

قبل از توضیح وردپرس نگاه دقیق تری به بخش های هر وب سایت بیندازیم . زمانی که شما قصد راه اندازی و یا برنامه نویسی یک وب سایت را دارید با دو بخش مواجه هستید . یک بخش برای نمای کاربر که اصطلاحا به ان فرانت گفته می شود و بخش دیگری برای مدیریت بخش های مختلف محتوای سایت که به ان هم در اصطلاح بک اند گفته می شود .

درواقع مطالب ، منو ها ، تصاویر ، اخبار ، نوشته ها و …. همه و همه در داخل بخش فرانت قرار می گیرند . اما اینکه چگونه محتوای این بخش ها را کنترل کنیم و یا برای مثال اخباری به سایت اضافه کنیم و … همگی توسط سیستم مدیریت در قسمت بک اند صورت خواهد گرفت .

پس عملا مدیریت محتوی سایت بدون یک سیستم مدیریت ممکن نیست .

در حالت معمولی اگر وب سایت از نقطه صفر طراحی شود مدت زمان برنامه نویسی بخش بک اند یا همان مدیریت چند برابر بیشتر از رابط کاربری یا همان فرانت خواهد بود .

در واقع این قسمت تماما باید با صبر و حوصله برنامه نویسی گردد تا بتوان به شکل درست و بدون خطاهای احتمالی محتوای سایت را کنترل کرد .

به کمک زبان های همچون php و یا asp می توان سیستم های مدیریت را مطابق با سلیقه خود و طبق اصول برنامه نویسی یا همان دیزاین پترن ها پیاده سازی کرد . خود سیستم وردپرس نیز با زبان قدرتمند php نوشته شده است .

در حال حاضر شرکت های بزرگ سیستم های مدیریت را خودشان برنامه نویسی می کنند . در گذشته و تا چند سال قبل هم که سیستم های مدیریت به این اندازه توسعه نداشتند و قدرتمند نبودند اکثر سیستم های مدیریت توسط برنامه نویسان شرکت ها برنامه نویسی می شد .

البته برنامه نویسی بک اند یک میزیت بسیار خوب دارد که اگر  با صبر و حوصله نوشته شوند و قابلیت توسعه پذیری داشته باشند نیازی نیست هر بار از ابتدا نوشته شوند و فقط تغییرات جزئی در داخل انها اعمال خواهد شد .

اما بخش فرانت اینگونه نیست و عملا شاهد هستیم که ظاهر همه وب سایت ها تقریبا با هم متفاوت هستند به همین دلیل کار طراحی باید از ابتدا انجام شود .

WordPress کجای کار است ؟

حالا با ظهور سیستم هایی همچون وردپرس کار ما در بخش بک اند بسیار راحت تر شده است و وردپرس در واقع یک سیستم مدیریت اماده و کد نویسی شده توسط گروه بزرگی از برنامه نویسان می باشد که به صورت رایگان در اختیار ما قرار گرفته است تا وب سایت های خود را بر روی ان بتوانیم اجرا کینم. به دلیل اوپن سورس بودن این سیستم امکان اعمال هر گونه تغییر داخل ان وجود دارد .

همچنین به دلیل توسعه پذیری این سیستم هم اکنون بیش از چند ملیون قالب و افزونه برای این سیستم به حالت رایگان و گاها پولی طراحی شده است .

در واقع پروسه طراحی سایت را می توان با این سیستم قدرتمند تا حدود 50% راحت تر نمود .

هم اکنون وب سایت های بسیار قدرتمند جهان با این سیستم مدیریت استفاده می نمایند و هیچگونه مشکلی در استفاده از ان وجود نداشته و نخواهد داشت .

کار با سیستم وردپرس در بخش های مختلفی خلاصه می شود . بخش های وب مستری ، قالب نویسی ، پلاگین نویسی و ….

شما می توانید جهت اموزش وردپرس و فرا گرفتن این سیستم مدیریتی با شرکت ما نیز همکاری نموده و دوره اموزشی وردپرس را با ما بگذارند و تماما به این سیستم مسلط شوید .

 

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت