اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

1398
  • دسته ها
  • شرکت فرابین پندار
  • بدون دیدگاه
10 روند طراحی وب در سال 2019

10 روند طراحی وب در سال 2019


روند طراحی وب در سال 2019 تغییرات بسیاری داشته است.گرچه باورش سخت است، اما سال 2019 به این معناست که در فصل پایانی سال قرار داریم. در ده سال گذشته اینترنت بسیار رشد و تغییر کرده است. شاهد سلطنت موبایل، معرفی AR ، VR ، AI ، AMP و بسیاری از مخفف های دیگر بودیم. به همان اندازه که تمام این فناوری جدید هیجان انگیز بوده است، تاثیر این تغییرات را در روند طراحی وب واقعاً می بینیم و احساس می کنیم. در بعضی از سالها، روند طراحی به سمت خلاقیت بی حد و حصر سوق پیدا کرده است رها کردن شبکه ها و عکس های سنتی موجود، برای تصاویر پر جنب و جوش، طرح های رنگی جسورانه و چیدمان های نامتقارن. و به دنبال آن، پیشرفت های تکنولوژیکی باعث شده است که وب سایت ها با هوشمندتر شدن و تعامل ظریف، هوشمندانه تر شوند و نمونه های در حال تغییر، روند طراحی را هدایت می کنند در این مقاله سعی داریم.10 روند نوین طراحی وب در سال 2019 ، از دو جهت زیبایی شناسی و فناوری با هم بررسی کنیم.

در اینجا پیش بینی های روند سلطه گر وب برای سال 2019 است جمع آوری شده است، اما این به هیچ وجه حرف آخر برای نوآوری خلاق نیست. چرا که اگر چیزی در سال 2019 وجود داشته باشد، ما با اطمینان می توانیم بگوییم که آن، آخرین حرف طراحان سایت برای ساخت نشان دهه است.

10 روند طراحی وب در سال 2019

سریف ها روی صفحه نمایش
پالت های سیاه و سفید
اشکال طبیعی، ارگانیک
جلوه هنر
تعامل خرد
Chatbots تکامل می یابد
محتوای ویدیویی بیش تر
فشرده سازی
طراحی وب ریسپانسیو
تنوع

1. سریف ها روی صفحه نمایش

همه ما این حقیقت را می دانیم که سریف ها برای چاپ هستند و sanserifها برای صفحه نمایش هستند.. اما اگر بخواهیم کمی از قاعده خارج شویم، روند طراحی وب چیست؟

در حالی که sans با خوانایی تمیز خود، هنوز هم برای مدت های طولانی کپی وب سایت به کار می رود، برندهای بیشتر و بیشتری به سمت سریف های bold با جنبه های دیگر طرح های آنها مانند headerها و فراخوانی ها روی می آورند. یک دلیل خوب برای این امر وجود دارد، سریف ها به صورت تزئینی طراحی شده اند و آنها را برای تأکید کامل می کند.

و حتی اگر سریف ها اغلب مربوط به گذشته هستند ، کاراکترهای زیادی دارند و از آنچه فکر می کنید سازگارتر هستند. مثلاً سریف های گرد را که در مارک شاد Mailchimp بازی می کنند ، انجام دهید. یا سریف های wedge و bold strokeها که ظاهری مدرن برای Medium ایجاد می کند.

10 روند طراحی سایت
2019-08-28
1-

2. پالت های سیاه و سفید:

رنگ یکی از عناصر مهم در یک وب سایت است. این عنصر , روحیه را تقویت می کند ، برندها را متحد کرده و با ایجاد نشانه های بصری کاربران را از طریق رابط هدایت می کند.در روند طراحی وب در سال 2019 , شاهد جریان جسورانه  ی سیاه و سفیدی هستیم که بیان موثری فراهم میکند.

 

 

رنگ درلغت به این معناست که ما چگونه جذب شدن ذرات سبک در جهان را  می بینیم. هنگامی که رنگ ها از بین بروند ، ما جهان را متفاوت می بینیم: بافت ها و شکل ها شفاف تر می شوند و به نظر می رسد دنیا کندتر است.

 

رنگ سفید به خودی خود تمیز و محافظه کارانه است ، در حالی که سیاه قوی و جسورانه است. اگر این دو را ترکیب کنید ظاهری کاملاً چشمگیر به دست آورید.

 

از قضا ، بزرگترین تأثیر طرح های سیاه و سفید می تواند در ترکیب آنها با کمترین مقدار یک رنگ باشد. افزودن یک رنگ سیر نه تنها دریای تک رنگی را از بین می برد بلکه نقاط مورد علاقه و آماده ی فعالیت را به هم می رساند.

3. اشکال طبیعی ، ارگانیک

اگرچه صفحات وب معمولاً برای شبکه های سیستماتیک تنظیم شده اند ، اما طراحان به سمت شکل های طبیعی و خطوط صاف روی می آورند. سازه های هندسی مانند مربع ها ، مستطیل ها و مثلث های با گوشه های تیز خود باعث ایجاد احساس ثبات می شوند ، اما روند طراحی وب در سال 2019 بیشتر نگران احساس دسترسی و راحتی است.

از آنجا که اشکال ارگانیک به طور طبیعی ناقص و نامتقارن هستند ، می توانند عمق طراحی وب را فراهم کنند که باعث شود عناصر صفحه از هم متمایز شوند. آنها در طبیعت مستقر هستند (به اشکال منحنی درختان و تپه ها فکر کنید) ، اما عناصری که آزاد کشیده شده می توانند خودانگیختگی حوادث دست ساز مانند اسپلاتر رنگ را به خود جلب کنند. هدف در اینجا این است که طراحی وب از طریق توهم , احساس انسانی و زنده بودن را ایجاد کند

BrioRom
IOTA
Affinity

4. هنر گلچین

هیچ لیست روند طراحی وب بدون اینکه نوعی طراحی یکپارچه سازی با سیستم عامل را بازگرداند،کامل نخواهد بود.در مورد هنر glitch، هنگامی که یا یک اتصال دیال آپ آهسته لود میشود اگر منجر به ایجاد یک تصویر تحریف شده ی نا خواسته قابل توجه شود ،اشتباه است.

در زمانه ی مدرن ما هنگامی که رایانه ها اینقدر گسترده هستند ، اشکالات هم قابل توجه هستند. ما از غلبه ی ماشینها می ترسیم ، اما نمی دانیم بدون آنها چه خواهیم کرد.از این رو ، شکسته شدن فناوری باعث جذاب شدن موضوع به عنوان ایده و در اجرای طراحی آن می شود ، جایی که می تواند چشم بیننده را به سمت قسمت هایی از سایت که دارای پیچ و تاب ، وضوح و براقیت چندبرابر هستند ، جلب کند. این یک زمان عجیب و آینده نگرانه است که در آن زندگی می کنیم ، و هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که به کجا می رود. هنر گلچین این احساس گم گشتگی را با دادن ظاهری به وضوح  متوهمانه نبه وب سایتها تقویت می کند.

Standardabweichung

5- تعامل جزئی

تعامل های جزئی حوادثی با یک هدف هستند: تعجب کاربر و ایجاد رویدادی جذاب و انسانی.

هر بار که یک اقدام کوچک را در یک وب سایت یا برنامه انجام می دهید و یک پاسخ خاص به آن وجود دارد ، این یک تعامل جزئی است. وقتی صفحه توئیتر خود را تازه می کنید و بوق می شنوید ، این یک تعامل جزئی است. یا هنگامی که فیس بوک را چک می کنید ، نماد قرمز رنگی که شماره پیام شما را نشان می دهد ، تعامل جزئی است.

اینها رایج ترین کاربردهای آنها بوده است ، اما در روند طراحی وب در سال 2019 ، صفحات وب به شدت تجسم های تعاملی تر خود را نمایش می دهند. پویانمایی و پیمایش انیمیشن ها ، صدای جرقه زدن و موارد دیگر. روی هم رفته ، این روشی برای درگیر کردن مخاطبان شما در وب سایت شما ، به طور ظریفانه اطلاعات مربوط به اقدامات و کاربردهای خود را به کاربران منتقل می کند و باعث می شود صفحات وب کمی باهوش تر شوند.

femme2
artboard01
demo-dribbble

6. Chatbots تکامل می یابد

گفتنی است که Chatbots مدتی در حال پیشرفت و پیشرفت بوده است اما در نهایت در سال 2019 به کانون توجه خواهد رسید. آنها  بیشتر به واسطه ی پیشرفت در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی, باهوش تر و کارآمد تر می کند.

گپ های جدید چت بیشتر و بیشتر در روند طراحی وب در سال 2019 با سطح سفارشی سازی بالاتر از آنچه در دفعات گذشته مشاهده کرده ایم ، نمایش داده می شوند. رنگهای روشن باعث می شود که آنها نه تنها در صفحه برجسته تر , بلکه جذاب تر هم باشند. ما همچنین می توانیم mascotهای دوستانه ای را به نمایندگی از برندها محاسبه کنیم تا چهره ای شخصیت پذیر به این رباتها بدهیم.

2019-08-28 (1)

7. محتوای ویدیویی بیشتر

شما به یک فیلم توضیح دهنده نیاز ندارید تا به شما بگوید محتوای ویدیویی برای وب چیز جدیدی نیست. ویدئو نه تنها صفحه را متنوع می کند،بلکه به مخاطب در حال حرکت که وقت لازم را برای جستجو در متن های طولانی را ندارند،یک فرصت را فراهم میکند.

حرکت جدیدی که گوگل به سمت نتایج صفحه جستجوی مختلط انجام داده است ، حاوی محتوای ویدیویی بالای صفحات وب استاندارد است. این امر باعث شده است تا وب سایت ها برای تولید ویدئو در اولویت قرار بگیرند تا بتوانند به راحتی جستجو شوند و محتوا را با کارآمدترین و به اشتراک گذارتر عرضه کنند.

2019-08-28 (5)
2019-08-28 (2)

8.مینیمالیسم:

شاید یکی از کلاسیک ترین و بی زمان ترین روند طراحی وب ، مینیمالیسمی باشد که اغلب به سمت زیبایی شناسی نزدیک میشود. هرچه عناصر و محتوای کمتری در یک وب سایت وجود داشته باشد ، مخاطب شما نیز کمتر فکر خواهد کرد. اگر یک وب سایت به روشی صحیح طراحی شود ، دقیقاً آنچه را که جستجو می کند به کاربر نشان می دهد.

مینیمالیسم همچنان در روند طراحی وب در سال 2019 بر چشم انداز دیجیتال حاکم خواهد شد. انیمیشن ها و جلوه های محو کننده که پیمایش را جذاب تر می کنند ، باعث می شود صفحات وب آزاد باشند که فضای خود را از فضای محتویات خارج کنند و در نتیجه فضای سفید ، کنتراست و تایپوگرافی بیشتری را به وجود آورند ، بدون آنکه تعداد زیادی از عناصر پریشان کنند.

Libratone

9. طراحی ریسپانسیو شده:

با مرور مرورگرهای تلفن همراه که کاملاً سبقت گرفته است ، طراحی به طور فزاینده ای پسندیده است. یكی از مهمترین مطالعات در این زمینه ، متعلق به جوش كلارك در كتاب Designing for Touchبوده كه در آن او بررسی میکند که نحوه ی نگه داشتن تلفن های همراه توسط کاربران و چگونگی حرکات آنها ، به ویژه انگشتان شست ،بایستی در طول روند طراحی وب پردازش و درنظر گرفته شود. .امروزه کاربران هرچه بیشتر با ناوبری (navigation) متناسب با انگشت شست ، مانند منوی همبرگر که به پایین صفحه های تلفن همراه منتقل می شود ، روبرو می شوند.

kisspng-responsive-web-design-typography-typesetting-serif-typogrpahic-5b5119e3b09b29.5364263215320416997234

10. تنوع

اغلب ، مردم فراموش می كنند كه وب همیشه همراه با یك جفت مهم دیگر همراه است :’Wide Wide.’ یا دهکده ی جهانی.

اینترنت میلیاردها نفر از مردم سراسر جهان با فرهنگ های مختلف ، توانایی ها ، سنین ، هویت جنسیتی را به هم مرتبط و متصل کرده است. افرادی كه می خواهند خودشان را در محتوا منعکس کنند به جای مدل عکسی مضحک.

حتی اندک ملاحظات گذشته (مانند انواع رنگ پوست مختلفی برای ایموجی ها در اپل ) مدت ها طول کشیده اند تا استقبال اقشار مختلف مردم, در مسیر زندگی شان , در فضای دیجیتال یک برند , کمی بیشتر شود. در سال 2019 باید دید که طراحان وب جهش های بزرگتری را به سمت فراگیر شدن ، از بهبود استانداردهای دستیابی گرفته تا تصاویر آگاهانه و متنوع اجتماعی ، انجام می دهند. جهان هنوز راه طولانی برای رسیدن به این عرصه در روند طراحی وب دارد ، اما این طراحان می توانند از هنر و صنعت خود استفاده کنند تا نشان دهند که وب قرار است در مورد افراد واقعی باشد که پیوندهای واقعی برقرار می کنند.

nation
tolerance

منتظر روند طراحی وب 2019 هستیم

در نهایت, سال پایانی دهه طراحی وب همه چیز برای شما در نظر گرفته شده است. به جز یک چیز: هنوز اتفاقی نیفتاده است! در این لیست از روند طراحی وب درسال 2019 هنوز سورپرایز های زیادی در بازار وجود دارد و زمان زیادی برای ابراز نبوغ خودتان هست. هرچند دوست داریم تصور کنیم که می دانیم سال 2019 چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد ، ولی در نهایت این به خودشما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت