اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

10 نکته کلیدی برای سئو خوب

10 نکته کلیدی برای سئو خوب


سئو خوب

سئو خوب دارای یک سری ملاک های شاخص است که عمده وب سایت ها باید این نکات را رعایت کنند . در این مقاله می خواهیم به 10 نکته اساسی بپردازیم که یک سئو خوب را برای ما فراهم کند.

1 . برای یک سئو خوب باید تولید محتوا را خودتان انجام دهید

اولین نکته و شاید مهم ترین نکته برای داشتن یک سئو خوب تولید محتوای ناب و دست اول است . محتوا همانطور که همیشه گفته ایم مهم ترین رکن وب سایت شما است . پس همیشه سعی داشته باشید با تکیه بر دانش خودتان برای وب سایت خود محتوا تولید کنید.

هرگز از جایی محتوا کپی نکنید . حتی اگر محتوا را کپی می کنید و روی متن آن تغییرات داده و مجدد روی سایت منتشر می کنید باز هم در حال انجام کار اشتباهی هستید .

الگوریتم های گوگل به قدری قدرتمند شده اند که حتی کوچکترین تغییرات را هم شناسایی می کنند.

2 . ترجمه مقالات یا مطالب چه سودی دارد ؟

در رابطه با ترجمه مقالات یا متون از سایر وب سایت ها نظرات متعددی وجود دارد . در حالت کلی اول بگوئیم که هیچ چیز جای محتوای تولید شده را نمی گیرد و مسلما امتیازی که در تولید محتوا خواهید گرفت از ترجمه نمی گیرید ولی نمی توان هم گفت که کار بیهوده ای است.

ترجمه اگر به شکل درست انجام شود برای شما مفید است . اما اشتباهی که اکثرا صورت می گیرد این است که برخی وب سایت ها اقدام به ترجمه متون داخل google translate می کنند و متن ترجمه شده را عینا برداشته و داخل سایت قرار می دهند.

مترجم گوگل معمولا متون بلند را به شکل مناسب ترجمه نمی کند . اگر شما حتی اگر تا حدودی هم با زبان انگلیسی آشنا باشید ایرادات مترجم گوگل را به راحتی متوجه خواهید شد .

پس مترجم گوگل را مبنای ترجمه خود قرار ندهید و از آن به عنوان یک ابزار کمکی استفاده کنید تا از سئو خوب دور نشوید.

3.سئو خوب لازمه برچسب گذاری خوب هم هست

برای داشتن یک سئو خوب همیشه در مطالب خود برچسب گذاری انجام دهید اما این برچسب گذاری نیازمند قوانین و قواعد خاصی است . همیشه برچسب هارا مطابق با مظلب خودتان انتخاب کنید .

زمانی که کاربر از طریق برچسبی وارد سایت شما می شود انتظار دارد تا مطلب مرتبط را پیدا کند . برخی از سایت ها احساس زرنگی کرده و یک تعداد برچسب از پیش تعریف شده آماده می کنند .

زمانی که می خواهند مطلبی منتشر کنند مثل یک بار بزرگ ، تمامی برچسب هارا به هر مطلبی که منتشر می کنند اعمال می کنند.

اکنون فرض کنید کاربر درحال جستجوی مطلب مرتبط با کامپیوتر دست دوم است و شما داخل وب سایت مطلبی مرتبط با کامپیوتر دست دوم دارید . اما در کنار آن مطلبی هم در رابطه با انواع رم های سال 2019 منتشر کرده اید.

از آنجا که همگی برچسب ها را به همه مطالب نسبت می دهید کاربر هنگام مراجعه به وب سایت شما با هزاران مطلب که داخل سایت شما منتشر شده است و مرتبط به آن برچسب هستند مواجه است و درنتیجه به مقصود خود نمی رسد و سایت شما را ترک خواهد کرد . و یکی از پارامتر های سئو خوب هم بدین شکل از دست می رود.

4.دسته بندی مناسب لازمه سئو خوب است

همیشه محتوای سایت خود را به شکل مناسب دسته بندی کنید . توجه کنید که بین دسته بندی و برچسب تفاوت زیادی وجود دارد.

یک مطلب یا محصول می تواند دو الی سه دسته بندی مختلف داشته باشد . در مقابل آن چندین و چند برچسب که به آن مطلب یا محصول مرتبط باشند .

برای مثال در وب  سایت ما مطالب به سه دسته آموزش سئو ، اخبار سئو و  اخبار و تازه ها دسته بندی شده اند و زمانی که مطلبی در دسته اخبار سئو قرار گرفت می تواند برچسب هایی مرتبط با آن مطلب برای آن تولید شود .

5.برای داشتن سئو خوب مطلب خوب هم لازم است

سعی کنید محتوای مخاطب محور تولید کنید . محتوایی که عنوان آن مخاطب را به سمت سایت شما سوق دهد . استفاده از  اعداد در تیتر مطالب بسیار کمک بخش شما است .

همین کاری که ما در این مقاله انجام دادیم . یک سئو خوب نیازمند راهکارهای پیچیده نیست . می بینید که با رعایت یک سری نکات ساده و کاربردی می توان استاندارد سایت خود را افزایش داده و یک سئو خوب داشت.

برای مثال وقتی کاربری در رابطه با نکات سئو جستجو میکند و با دو مطلب مواجه می شود که عنوان اولی آموزش نکات سئو خوب است و دومی 20 نکته کاربردی برای داشتن سئو خوب ، 90 درصد مطلب دوم را کلیک کرده و مطالعه خواهند کرد چرا که با عنوان خود کاربر را جذب خواهد کرد .

6.استفاده از مطالب مرتبط در انتهای هر مقاله

برای داشتن یک سئو خوب نکته دیگری که باید رعایت کرد داشتن مطالب یا محصولات مرتبط است .

این کار بخاطر این است که گردش کاربر در وب سایت افزایش یابد . برای مثال زمانی که شما این مطلب را می خوانید و به انتهای آن می رسید مطالبی که دسته یا برچسب مشابه با این مطلب دارند را هم می توانید ببینید و درصورتی که این مطلب برای شما مفید باشد به مطالعه آن مطالب هم خواهید پرداخت .

7.ساخت لینک های داخلی ماندگار 

لینک سازی داخلی بسیار مهم است و به تنهایی می تواند یک مقاله باشد اما به صورت اجمالی به شرح آن هم می پردازیم .

لینک های داخلی راه جستجوی گوگل هستند . گوگل صفحات مختلف را از طریق گردش بین لینک ها شناسایی می کند . صفحه اول سایت محل مناسبی برای ساخت لینک ها داخلی است.

اما زمانی که مثلا لیست آخرین اخبار را در صفحه اصلی منتشر می کنیم بعد از مدتی که اخبار ها و مقالات جدید ارسال می شوند آن لینک ها جای خود را به لینک های جدید می دهند و ارزش آن ها از بین می رود.

بنابراین باید لینک های داخلی ساخت که ماندگار باشند . داخل محتوای مقالات بهترین محل برای ساخت لینک های داخلی و دائمی است . از داخل مقالات می توان به مقالاتی که مربوط به کلمات کلیدی اصلی ما هستند لینک ساخت و تولید لینک داخلی ماندگار کرد .

البته لینک سازی داخلی حد و حساب دارد و نباید به شکل اصطلاحا عنکبوتی لینک ساخت . یعنی اینکه داخل یک مقاله با طول 1000 کاراکتر 100 لینک داخلی وجود داشته باشد که به شدت کار اشتباهی است .

لینک سازی داخلی باید متناسب و خیلی شیک تولید شود و مثل سایر کارهایی که برای سئو خوب انجام میدهیم اینجاهم زیاده روی نکنیم.

8.طول مقالات و سئو خوب

همیشه طول مقالات فاکتور اصلی یک سئو خوب نیست امادر کل موضوع مهمی است . به این علت که باید مقاله شما جامع و کامل باشد . اگر مقاله ای که در حال نوشتن آن هستید پاسخگوی تمام خواسته های خواننده باشد به خودی خود طول بلندی خواهد داشت و خواننده احساس خواهد کرد که به تمام سوالاتی که در مورد آن موضوع داشته رسیده است .

پس همواره سعی در تولید مقالات جامع و کامل داشته باشید .

9.سئو خوب نیاز به آنالیز مداوم هم دارد

برای اینکه شما همیشه سئو خوب داشته باشید لازم است تا همیشه هم در حال بررسی سایت خود باشید . ابزارهایی که برای آنالیز سایت وجود دارند اکثرا رایگان هستند و با کمی داشتن اطلاعات در باره کد نویسی ابتدایی و کار با ابزار ها ، می توانید خطاهایی که باعث افت سرعت سایت و یا مسائل این چنینی می شوند را حل کنید.

سرعت وب سایت همواره یک فاکتور مهم در سئو خوب است . چرا که کاربران معمولا کم تحمل هستند و انتظار دارند بعد از کلیک بر روی سایت بعد از 2 ثانیه محتوای مورد نظر را مشاهده کنند که تکنیک هایی هم برای این کار وجود دارد که در مقالات بعدی به تفصیل به توضیح آن ها خواهیم پرداخت .

10.سئو خوب هرگز گزافه گویی نمی کند

برای اینکه سئو خوب داشته باشید و خواننده یک عضو دائم وب سایت شما شود سعی کنید هرگز وقت ارزشمند کاربر خود را تلف نکنید .

برای مثال سعی نکنید که با حاشیه رفتن کاربر را از مقصود اصلی خود و موضوع اصلی دور کنید صرفا بخاطر اینکه مطلب خود را بلند کنید و محتوای طولانی منتشر کنید.

کاربری که مطلبی را در سایت شما مطالعه می کند انتظار دارد که تماما در رابطه با آن موضوع مطالعه کند . البته اشاره به مطالبی مشابه با مطلب خودمان یا نقل قول از جایی دیگر در مطالب خوب است اما نباید به گونه ای باشد که کاربر احساس خستگی کند و مطلب شما را غیر مفید دانسته و از وب سایت شما خارج شود.


شرکت فرابین پندار، طراحی سایت در تبریز، طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت، طراحی اپلیکیشن

با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت