اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

12 نکته درباره محتوای سایت

12 نکته درباره محتوای سایت


12 نکته درباره محتوای سایت

محتوای سایت در سئو حرف اول را می زند . همان طور که میدانیم سئو سایت با محتوای آن بسیار می تواند پیش برود . مخاطبانی که دنبال مطالب مورد نظر خود در اینترنت هستند و مطابق با چیزی که در ذهن دارند در اینترنت جستجو می کنند در صورت داشتن شرایط خاصی از آن محتوا خوششان می آید و درنتیجه سایت ما مورد اطمینان واقه می شود.

1. محتوای سایت باید جامع باشد

کاربرانی که روی سایت ما کلیک می کنند تا در رابطه با موضوعی که دنبال آن هستند مطالعه کنند می خواهند تا یک مطلب جامع بخوانند . برای مثال اگر ما در مورد یک برند کارت گرافیک میخواهیم محتوای سایت را تولید کنیم باید تمام چیزهای مربوط به آن را ذکر کنیم برای مثال :

  1. تاریخچه ساخت این برند
  2. مشخصات کلی این محصول
  3. توضیحات ویژگی های جدید که به این محصول اضافه شده است
  4. سازگاری و ناسازگاری با سایر قطعات
  5. مناسب بودن برای چه نوع کانفیگ ها
  6. مزایا و معایب
  7. رنج قیمت حدودی
  8. نظرات چندین نفر که از آن استفاده کزده اند و…..

به این ترتیب باید سعی داشته باشیم تا تمام نیاز های کاربری که دنبال این مطلب است را به شکل کامل رفع کنیم به طوری که پس از مطالعه مطلب ما دیگر جای سوالی در ذهن کاربر نماند و به تمام خواسته هایش رسیده باشد.پس قدم اول تولید محتوای سایت به شکل جامع است.

2. در تولید محتوای سایت عجله نکنید

اگر شما یک شرکت بزرگ هستید و تولید کننده محتوای سایت شما به طور تخصصی دز این زمینه کار می کند پس می توانید روزانه مطلب ارسال کنید . البته مطالبی که دارای شرایط یک محتوای خوب هستند و نه محتوای سایت به درد نخور و اسپم.

اما اگر یک سایت کوچک دارید و یا آنقدری نمی توانید برای یک تولید کننده محتوا هزینه کنید ، پس محتوای خود را اول به شکل جامع تهیه کنید و سپس یک روز از هفته را به ارسال آن محتوای سایت اختصاص دهید . نگران نباشید مقاله شما باید جامع و کامل باشد نه اینکه هرروز به شکل مناسب ارسال شود صرفا به خاطر اینکه سایت ما هرروز به روز باشد.

محتوای سایت

3.محتوای سایت را با زمان بندی ارسال کنید

حتما برنامه به روز رسانی سایت خود را مشخص کنید . زمان بندی از نطر موتور های جستجو بسیار مهم است چرا که خزنده ها باید روند ارسال محتوای سایت را شناسایی کنند.

شما اگر هفته ای یک مطلب می خواهید ارسال کنید برنامه ریزی کنید که مثلا هر هفته روزهای شنبه محتوای سایت ارسال شود و همین روند را باید حفظ کنید چرا که در روند بهینگی محتوای سایت بسیار موثر است .

اماا اگر می خواهید سه بار در هفته ارسال کنید مثلا روزهای شنبه دوشنبه و پنج شنبه ارسال کنید . نگران فاصله بین زمان بندی ها هم نباشید مهم این است که محتوای سایت با زمان بندی مناسب و به طور پیوسته ارسال گردد.

4.ساعت را هم مد نظر قرار دهید

ساعت ارسال مطالب را هم اگر می توانید به روند ارسال محتوای سایت اضافه کنید تا کمی رنگ کارتان بیشتر شود . برای مثال بسیار عالی می شود اگر بتوانید مثلا روزهای شنبه هربار ساعت 12 ظهر محتوای سایت را منتشر کنید . نظم در روند ارسال و همچنین ساعت ارسال در منظم بودن ایندکس شدن سایت شما هم بسیار موثر است .

5.به سرعت محتوای سایت خود را به گوگل معرفی کنید

زمانی که محتوای سایت را منتشر کردید حتما همان لحظه وارد گوگل سرچ کنسول شوید و از قسمت url inspector آدرس جدیدی که داخل سایت ایجاد شد را به گوگل معرفی کنید تا به سرعت محتوای سایت را که منتشر کردیم ایندکس کند . این کار از لحاظ رقابت با رقبا بسیار موثر است . چرا که در اینصورت گوگل اول از همه مطلب را در سایت ما خواهد خواند و در صورتی که بعدا سایت دیگری از مطلب ما کپی کند گوگل نمره منفی به آن سایت اختصاص میدهد چون که متوجه خواهدشد که قبلا این مطلب در سابت دیگری ایندکس شده بود و متقابلا نمره ما افزایش خواهد یافت .

6.از تگ های هدینگ در محتوای سایت حتما استفاده کنید

تگ های سرنویس یا هدینگ که همان تگ های H1 تا H6 هستند مختص عناوین مهم سایت هستند . این تگ های هدینگ محدودیت کاراکتر دارند و بیش از 120 کاراکتر را نمی توان داخل آنها قرار داد.تگ H1 مخصوص عنوان اصلی است و فقط و فقط یکبار باید در هرصفحه استفاده شود.

بعضی از افراد بخاطر اینکه محتوای سایت خود را به کل مهم جلوه دهند تمام بدنه مطلب را که باید در داخل تگ پاراگراف یا همان تگ p باشد داخل تگ های هدینگ قرار میدهند که به شدت و قطعا اشتباه ترین کار بوده و زمینه ساز نمرات منفی در سئو است . پس در استفاده از تگ های سرنویس به شدت باید دقت کرد و عناوین مهم سایت که داخل آن از کلمه کلیدی هم استفاده شده باشد مختص تگ های هدینگ هستند.

بقیه مطالب که بدنه محتوای سایت هستند حتما داخل تگ پاراگراف باشند.

7.از لیست ها داخل محتوای سایت استفاده کنید

زمانی که نیاز دارید تا قسمتی از مطلب را به صورت جز به جز توضیح دهید سعی کنید تا این توصیح را به شکل لیست ارائه کنید . موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل بسیار علاقه دارند تا شما در قالب لیست بندی چیزی را به کاربر خود توضیح دهید .

8.از تصاویر جدید در محتوای سایت استفاده کنید

درست است که گوگل فعلا توانایی تشخصی عکس هارا ندارد و از تگ alt برای خواندن عکس ها استفاده می کند ولی در آینده نه چندان دور مطمئنا این توانایی را نیز خواهد داشت .

اما در هرحال باید برای بهتر دیده شدن در نتایج جستجو و همچنین نتایج جستجوی تصاویر ، از عکس هایی استفاده کنیم که مختص خودمان هستند و برای آن ها زمان گذاشته شده است . چرا که هرچقد محتوای سایت و تصاویر ناب باشند بسیار بسیار بهتر دیده خواهیم شد.

9.از تصاویر بسیار بزرگ در ابتدای محتوای سایت استفاده نکنید

زمانی که می خواهیم یک مطلب را در موبایل مطالعه کنیم و در ابتدای آن یک تصویر بزرگ وجود دارد ممکن است هم بارگذاری آن زمان بر باشد و هم کاربر نتواند به علت وجود عکس در ابتدای نوشته ، محتوا را ببیند . به همین علت ممکن است از خواندن آن مطلب امتناء کند هرچند که مطلب بسیار مفید باشد.

بنابراین حتما این نکته را هم مد نظر داشته باشید که چگونه و چطور میخواهید از تصاویر اسنفاده کنید.

10.محتوای سایت را با تصاویر جذاب تر کنید

در حین توضیح مطالب اینطور نباشید که یک مطلب بلند و خسته کننده تولید کنید . سعی کنید بین هر 500 کارکتر یک تصویر مرتبط با آن قسمت قرار دهید تا کاربر از خواندن مطلب خسته نشده و چشم او نیز اذیت نشود . هرچقدر هم تصاویر را جذاب تر بسازید این بازدهی بیشتر و بهتر است .

11.محتوای سایت طولانی تولید کنید

امروزه درست است که باید مطلب حداقل 300 کاراکتر طول داشته باشد اما خود این 300 کاراکتر به تنهایی کافی نیست . محتوای ما اگر بخواهد جامع و کامل باشد حداقل باید 1000 کاراکتر و بیشتر طول داشته باشد . تجربه نشان داده است که بین محتوای سایت طولانی و البته بهینه شده ، و رتبه های بالا رابطه مستقیم وجود دارد . اما یقینا محتوای زیر 300 کاراکتر اسپم محسوب شده و از نظر محتوای سایت هیچگونه ارزشی برای موتورهای جستجو نخواهد داشت .

12.هموراه محتوای سایت را از دیدگاه کاربر تولید کنید

همیشه دقت کنید که اگر شما کاربر مراجعه کننده به سایت خودتان باشید دوس دارید تا چه مطالبی را بخوانید . از گفتن مطالب تکراری و بدرد نخور به شدت پرهیز کنید . محتوای سایت اگر تکراری باشد مسلما نرخ پرش سایت ما افزایش خواهد یافت . محتوای سایت باید کاربر را در سایت ماندگار کند و برای خواندن مطلب بعدی مشتاق تر کند تا برای بازدید های بعدی کاربر هم برنامه ریزی کند.


شرکت فرابین پندار، طراحی سایت در تبریز، طراحی سایت، سئو سایت، پشتیبانی سایت، طراحی اپلیکیشن

با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت