اقتصادی ترین طراحی برای سایت خود را از ما بخواهیدمشاهده دمو

فرابین پندار ، طراحی سایت ، سئو سایت

5 نکته اساسی بهینه سازی وب سایت برای سئو در سال 2020

5 نکته اساسی بهینه سازی وب سایت برای سئو در سال 2020


در سال نو فرصت‌های جدیدی برای پیشبرد کسب و کارتان فراهم شده است. این زمان مناسبی برای نگاهی عمیق به وب‌سایت،استراتژی بازاریابی  و بهینه سازی وب‌ سایت یا سئو می‌باشد.
امروزه اکثر مشاغل دارای وب‌سایت هستند اما بسیاری از آنها سرمایه‌گذاری مناسب روی وب‌سایت انجام نمی‌دهند، وب‌سایت یک موجود ایستا نیست که آن را برای یک بار تنظیم کرده و فراموش کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که بهینه شده و آماده ارائه نتایج خوب می‌باشد.
در سال 2020، شما باید برخی از استراتژی‌ها را پیاده‌سازی کنید تا مطمئن شوید که وب‌سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالایی دارد. این استراتژی‌ها در زیر ذکر شده است:

1.نخست موبایل

نخست نسخه موبایل

موبایل واقعاً بر جهان غلبه کرده است. تقریباً هر کسی که از اینترنت استفاده می‌کند تلفن همراه دارد. حدود 40٪ از کل فروش تجارت الکترونیکی از طریق بستر تلفن‌همراه اتفاق افتاده است.
گوگل به این نکته توجه کرده و اکنون موبایل را بر همه سیستم های دیگر اولویت قرار داده است.
سال گذشته، موبایل را اولویت اول معرفی کرد. بر طبق آن، اگر وب‌سایت شما دارای نسخه موبایل و دسک تاپ باشد، گوگل نسخه موبایل را در اولویت قرار می‌دهد.
این بدان معناست که باید اطمینان حاصل کنید که نسخه موبایل وب‌سایت شما مطابق با استانداردهای Google تنظیم شده است. که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • سرعت بارگذاری سایت
 • گرافیکی جذاب و دسترسی آسان در نسخه موبایل
 • ساختار سایت
 • بهینه‌سازی تصاویر
 • لینک‌های قابل کلی

2.سرعت صفحات وب

یکی از عوامل مهم سرعت صفحات می‌باشد که باید در هنگام بهینه‌سازی وب‌سایت خود مدنظر داشته باشید. افراد آنلاین بسیار بی‌تاب و فرصت اندکی دارند.
در بررسی اخیر توسط گوگل نشان دادکه مردم انتظار دارند یک وب‌سایت فقط در 2 تا 3 ثانیه بارگیری شود. 53٪ از مردم اعتراف كردند كه اگر بیش از 3 ثانیه طول بكشد ، وب سایت را ترك می‌كنند.
این بدان معناست که باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به خوبی بارگیری شده است. سرعت وب سایت معمولاً به سه عامل بستگی دارد:

 • ساختار وب سایت
 • سرویس میزبانی وب که دارای وب سایت است
 • برای نسخه موبایل بهینه شده باشد

اگر وب سایت شما به ساختار خوبی نداشته باشد و یا در سروری با کیفیت خوب میزبانی نشود، ممکن است با مشکل روبرو شوید.
ابزارهای زیادی به صورت آنلاین وجود دارد که به شما در ارزیابی سرعت وب‌سایت کمک می‌کند. همچنین می‌توانید با پیمایش در وب‌سایت از دید کاربر، سرعت را بررسی کنید.
در صورت بهینه‌سازی سرعت وب‌سایت، پیشرفت گسترده‌ای در ترافیک سایت تجربه خواهید کرد. سرعت خوب منجر به پایین آمدن نرخ پرش، session times بالاتر و تجربه کلی کاربر بهتری بدست خواهید آورد می‌شود.

3.محتوای طولانی

محتوای طولانی

گوگل کاملاً مخالف محتوای کوتاه است. مقالاتی با محتوای کوتاه نشان دهنده ارزش کمی به کاربر می‌باشد. موتور جستجو بیش از 300 کلمه در هر صفحه را برای اطمینان از ایندکس شدن وب‌سایت توصیه می‌کند.
اما 300 کلمه برای کسب رتبه برتر در صفحات نتایج موتور جستجو کافی نیست. در حقیقت، قطعات محتوا از 300 تا 500 کلمه باعث می شود که در رقابت در بازاریابی محتوا از دیگران عقب نمانید.
مطالعات انجام شده نشان می دهد که میانگین تعداد کلمات نتایج صفحه اول 1890 است. محبوب‌ترین قطعات محتوای صفحه اول دارای تعداد کلمات از 3000 تا 10،000 هستند.
این قطعات اطلاعات کامل و ارزشمندی را در اختیار کاربران موتور جستجو می‌گذارند، به همین دلیل در صفحات نتایج رتبه‌بندی بالاتری دارند.
اگر می‌خواهید در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالایی داشته باشید، مهم است که مطمئن شوید محتوای شما طولانی و آموزنده است. راه های مختلفی وجود دارد که شامل:

 • مبحث خوبی را بیابید که فضای تحقیق و ایجاد محتوای طولانی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما نمی توانید 3000 کلمه یا بیشتر در موضوعات کم عمق عمومی بنویسید. این هیچ ارزشی برای خوانندگان شما نخواهد داشت.
 • سعی کنید از تحقیقات و اطلاعات اورجینال استفاده کنید. این امر پیوندهای بیشتری را ترسیم می‌کند و به بالا بردن رتبه شما در صفحات نتیجه موتور جستجو کمک می‌کند
 • اطمینان حاصل کنید که محتوا به خوبی نوشته شده است و اطلاعات تکراری وجود ندارد. تکرار اطلاعات در محتوای طولانی آسان است زیرا می خواهید به تعداد بیشتری از کلمات دست یابید

این نکات به شما کمک می‌کند مطالب بهتری را ایجاد کنید و در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالایی داشته باشید. همچنین به شما کمک می‌کند در بازی سئو در صدر قرار بگیرید.

4.تمرکز روی هدف کاربر

موتورهای جستجو بسیار پیشرفته شده‌اند. آنها دیگر دقیقا براساس کلمات کلیدی رقابتی نتیجه‌ای پیدا نمی‌کنند. آنها مواردی مانند سابقه جستجوی کاربر، جمعیت، موقعیت مکانی را در نظر می گیرند (به همین دلیل SEO محلی بسیار مهم است) و… ، و نتایج بصری ارائه می دهند.
با بروزرسانی‌های الگوریتم گوگل مانند Rank Brain قابلیت “یادگیری ماشین” و “هوش مصنوعی” را برای موتورهای جستجو افزده‌اند. این بدان معنی است که بسیاری از تکنیک‌های قدیمی سئو منسوخ شده است.
این بدان معنی نیست که شما نمی‌توانید وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو پیشرفته بهینه کنید. به عبارت دیگر برای به دست آوردن نتایج خوب، باید از تکنیک‌های مختلف استفاده کنید.
بهینه‌ سازی وب‌ سایت برای رساندن کاربر به اهدافشان نیاز به درک عمیق از درخواست‌های کاربر دارد. برای اطمینان از درک بهتر کاربران خود، باید مخاطبان یا شخصیت خریدار را توسعه دهید.
اگر شما به‌ عنوان یک شخصیت خریدار، سایت را مورد بررسی قرار دهید ایجاد وب‌سایتی که برای کاربر جذاب و الزامات آنها را درک کند، آسانتر است.
یک استراتژی خوب بهینه‌ سازی وب‌ سایت برای هدف کاربر شامل کلمات کلیدی است که روی این جنبه جستجو تمرکز می کنند.مطمئن باشید با داشتن محتوای طولانی با در نظر گرفتن کلمات کلیدی هدفتان در محتوا شما نتایج خوبی به‌دست خواهید آورد.

5.تمرکز روی تجربه کاربری

تمرکز روی تجربه کاربری

تجربه کاربر مهمترین عاملی است که باید هنگام طراحی یا بهینه سازی وب سایت در نظر بگیرید. اگر بازدید کنندگان شما از کیفیت وب سایت شما راضی نباشند، ممکن است سایت را بدون بررسی محصولات یا خدمات ترک کنند.
SEO بر پایه تجربه کاربری است. Google برای اطمینان از اینکه کاربران موتور جستجو از کیفیت نتایج خود راضی هستند ، بیش 200 فاکتور برای رتبه بندی ایجاد کرده است.
خوشبختانه ، ست یافتن به تجربه کاربر سخت نیست. در اینجا چند نکته برای یادآوری وجود دارد:

 • اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت در همه نسخه‌ها به راحتی بارگیری می‌شود.
 • مسیر ها را برای کاربر جهت رسیدن به هدف ساده و آسان کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که طرح سایت تمیز و مرتب، درهم و برهم نیست.
 • از تکنیک‌های کلاه سیاه یا SEO فریبنده در طراحی وب سایت استفاده نکنید.

یک تجربه کاربری نه تنها رتبه‌بندی شما را بهبود نمی‌بخشد بلکه به بهبود شهرت شما نیز کمک می کند.
در سال 2020، با پیاده‌سازی این استراتژی‌ها می‌توانید در سئو صدر قرار بگیرید و ترافیک مورد نیاز خود را بدست آورید.

نویسنده: Justin Kemp

منبع وب سایت: https://mikekhorev.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرابین پندار تبریز

فرابین پندار تبریز | طراحی ، اجرا ، سئو و پشتیبانی وب سایت